چهارشنبه, 15 ارديبهشت 1395 - 00:35

جزییات خرید ۱۵۰ دستگاه واگن ریل باس با شرکت روتم کره

معاون ناوگان شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به جزئیات توافق نامه خرید ۱۵۰ دستگاه واگن ریل باس با شرکت روتم کره گفت: موضوع انتقال تکنولوژی نیز در این قرارداد پیش‌بینی شده است.

به گزارش ایرنا، بابک احمدی گفت: تامین ۱۵۰ واگن ریل باس اتوبوسی ویژه حمل ونقل حومه‌ای با شرکت روتم کره به امضا رسید. در قالب این توافقنامه قرار است شرکت کره‌ای تسهیلات مالی مورد نیاز برای اجرای پروژه را تامین کند.

58372347247247273583568946949468383578358358946

وی افزود: مشابه این پروژه در گذشته میان شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با شرکت روتم کره اجرا شد که امروز در مراحل آخر آن پروژه قرار داریم.

معاون ناوگان شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: پیش‌بینی شده در پروژه جدید سهم داخل تا حداکثر ظرفیت ممکن افزایش یابد.

وی افزود: با توجه به تجربه خوبی که در داخل کشور وجود دارد، امیدواریم به‌زودی بتوانیم باز طراحی و تولید ریل باس‌های جدید را در ایران طبق این قرارداد آغاز کنیم، ضمن آنکه موضوع انتقال تکنولوژی با عمق بیشتر نسبت به قرارداد قبلی پیش‌بینی شده است.

احمدی اظهار کرد: شرکت روتم مکلف است در زمانی کوتاه پیشنهاد تامین مالی و قرارداد خرید ۱۵۰ دستگاه واگن ریل باس ویژه حمل ونقل حومه‌ای را با همکار ایرانی‌اش به انضمام سهم ساخت داخل با رعایت قانون حداکثر استفاده از توان فنی-مهندسی ایران ارائه دهد.

کانال تگرام روزنامه فرصت امروز

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روزنامه صبح فردا را ، امشب بخوانید

  • بیش از 700 شماره روزنامه (PDF) را دانلود کنید
  • اطلاعات کسب و کار خود را در نیازمندی های نما به ثبت برسانید
  • در خبرنامه روزنامه فرصت امروز عضو شوید
مشترک آنلاین روزنامه شوید >