دوشنبه, 06 ارديبهشت 1395 - 02:10

وزیر راه‌ وشهرسازی:

تمام پروژه‌ های ایران سرمایه‌ گذاری است نه پیمانکاری

وزیر راه‌وشهرسازی با معرفی پروژه‌های سرمایه‌گذاری به نخست‌وزیر ایالت نیدرزاکسن آلمان تاکید کرد: تمام پروژه‌های راه‌وشهرسازی ایران سرمایه‌گذاری است نه پیمانکاری و از این نوع همکاری‌ها با سرمایه‌گذاران ایتالیایی، فرانسوی و سایر کشورها داشته‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه‌وشهرسازی، عباس آخوندی در دیدار با استفان وایل، نخست‌وزیر ایالت نیدرزاکسن آلمان درباره پیشنهاد پاسخگویی شرکت تویی به تامین نیازهای بخش هوایی ایران گفت: در مذاکراتی که با شرکت‌های سازنده هواپیما به‌ویژه ایرباس داشتیم، به آنها اعلام کرده‌ایم که ایران در کوتاه‌مدت نیاز به هواپیما دارد. برای ما فرقی ندارد چه شرکتی نیاز بخش هوایی ایران را تامین کند بلکه کیفیت آن برای ما مورد اهمیت است.

34572474273473584584634723472473457358345834

وی درباره پیشنهاد راه‌اندازی پرواز مستقیم تهران- هانوفر نیز گفت: قطعا ما از این مسئله استقبال می‌کنیم ولی اطلاعی از این موضوع ندارم که چه میزان ایرانی در هانوفر ساکن هستند یا به تعبیری چه میزان تقاضا برای این مسیر پروازی وجود دارد. به هر حال هر ایرلاینی که قصد راه‌اندازی چنین مسیری را داشته باشد خود باید مطالعات بازار آن را هم انجام دهد.

آخوندی با اشاره به مصوبه هیات دولت ایران در خصوص نوسازی ۶۵ هزار خودروی فرسوده اظهار کرد: در این باره با تولیدکنندگان داخلی خودمان در حال مذاکره هستیم ولی قاعدتا تولیدکنندگان ما با یکی از برندهای معروف بین‌المللی خط تولید مشترک دارند. از طرف دیگر شرکت فولکس‌واگن که سابقه کار در ایران را دارد می‌تواند فعالیت خود را در ایران گسترش دهد.

وزیر راه‌وشهرسازی عنوان کرد: مدل مدنظر ما برای ورود طرف‌های خارجی در پروژه‌های ایران سرمایه‌گذاری PPP است. به طوری که ما به سرمایه‌گذار اجازه می‌دهیم بخشی از عوارض آزادراهی یا بلیت هواپیما یا قطار را به‌عنوان سود پروژه از کاربران دریافت کند و دولت نیز بازگشت اصل و سود سرمایه را از طریق مجاری رسمی کشور با تصویب هیات دولت تضمین می‌کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی