سه شنبه, 14 ارديبهشت 1395 - 00:20

با تصویب مجلس انجام شد

تشکیل صندوق توسعه حمل‌و‌نقل با سرمایه اولیه ۲۰۰هزار میلیارد ریال

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مزایای تشکیل صندوق توسعه حمل‌و‌نقل گفت: تاسیس این صندوق برای عملی کردن اقتصاد مقاومتی و افزایش بهره‌وری از تمام دارایی‌های در اختیار این وزارت راه و شهرسازی است.

به گزارش ایرنا، عباس آخوندی با حضور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در موافقت با تصویب ماده هفت الحاقی لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه‌های توسعه کشور گفت: تصویب این ماده الحاقی، هیچ عوارض و بودجه‌ای به دولت تحمیل نمی‌کند و موضوع جدیدی ندارد.

35345734573578353572346235623623462474237

وی همچنین تاسیس صندوق توسعه حمل‌و‌نقل را برای عملی کردن اقتصاد مقاومتی و افزایش بهره‌وری از تمام دارایی‌های در اختیار این وزارتخانه دانست.

نمایندگان مجلس با الحاق ماده‌ای به لایحه دائمی شدن احکام بودجه مقرر کردند تا به‌منظور ایجاد سازوكارهای تامین منابع مالی پایدار برای توسعه زیرساخت و ناوگان حمل‌و‌نقل كشور، تشویق، حمایت و مشاركت در سرمایه‌گذاری زیرساخت‌ها، بیمه سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه حمل‌و‌نقل و مشاركت در ساخت، توسعه و نگهداری شبكه‌ها و زیرساخت‌ها، صندوق توسعه حمل‌و‌نقل با سرمایه اولیه ۲۰۰هزار میلیارد ریال تشکیل شود.

این صندوق با سرمایه اولیه 10‌هزارمیلیارد ریال از منابع عمومی دولت و 190هزار میلیارد ریال از دارایی‌های دولت كه در اختیار وزارت راه و شهرسازی، سازمان‌ها و شركت‌های تابعه و وابسته به آن قرار دارد و با استفاده از منابع پیش‌بینی‌شده در این ماده و نیروی انسانی موجود وزارت راه‌وشهرسازی و با شخصیت حقوقی مستقل دولتی وابسته به وزارت راه و شهرسازی و طبق اساسنامه خود و در چارچوب مصوبات هیات امنای خود كه متشكل از وزرای راه و شهرسازی و امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی كشور است تشکیل شده.

کانال تگرام روزنامه فرصت امروز

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روزنامه صبح فردا را ، امشب بخوانید

  • بیش از 700 شماره روزنامه (PDF) را دانلود کنید
  • اطلاعات کسب و کار خود را در نیازمندی های نما به ثبت برسانید
  • در خبرنامه روزنامه فرصت امروز عضو شوید
مشترک آنلاین روزنامه شوید >