چهارشنبه, 04 بهمن 1396 - 16:34

شریعتمداری خبر داد / زمینه سازی برای واردات گوشت قرمز از بلاروس

وزیر صنعت، معدن و تجارت از تفاهم دو کشور ایران و بلاروس برای واردات گوشت قرمز خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمد شریعتمداری بعدازظهر روز سه شنبه در قالب چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و بلاروس، به مذاکرات صورت گرفته میان دو کشور و توافقات انجام شده اشاره کرد.

وی اظهار کرد: در زمینه واردات محصولات کشاورزی بلاروس به ایران به ویژه در زمینه کالاهایی که مورد نیاز اساسی ایران هستند، توافقاتی صورت گرفته است و امیدواریم هیات های ایرانی هرچه سریع تر برای خرید گوشت قرمز از بلاروس سفر خود را آغاز و برای دریافت مجوزهای لازم اقدام کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین اظهار کرد: با توجه به نقشه راهی که برای روابط تجاری دو کشور تا سال 2020 تدوین شده، امیدواریم همکاری های دو کشور گسترش یافته، با بهبود شرایط شرکت های ایرانی در وقت مقتضی تعهدات خود در بلاروس را به انجام رسانند.

شریعتمداری با تاکید بر لزوم توسعه همکاری های بانکی میان دو کشور، اظهار کرد: در این زمینه به مذاکرات بیشتری نیاز است و برای ارتقای این همکاری ها در اجلاس دو روز گذشته توافقاتی صورت گرفته است.

وی در عین حال به امضای تفاهم نامه هایی درباره صادرات انواع مواد دارویی و بهداشتی، توسعه همکاری های نفتی و امضای هشت سند همکاری میان طرفین اشاره کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

روابط عمومی : 88938410-021

[email protected]

شبکه های اجتماعی فرصت امروز