شنبه, 15 مهر 1396 - 09:16

محمد شریعتمداری در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت عنوان کرد / حمایت از تولید داخل با مشارکت شرکت های خارجی

فرصت امروز: هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح روز جمعه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح و تا 17 مهرماه سال جاری ادامه دارد. در این نمایشگاه 930 شرکت داخلی و خارجی از ایران و 22 کشور جهان از جمله آلمان، ایتالیا، جمهوری چک، سوئد، کره جنوبی، رومانی، بلغارستان، هلند، فرانسه، اسپانیا، چین، ژاپن، انگلیس و سوییس آخرین دستاوردهای تجهیزات و ماشین آلات صنعتی خود را عرضه کرده اند.

تولید بیش از 3 میلیارد دلار ماشین آلات صنعتی در کشور

محمد شریعتمداری روز جمعه در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوال های آنان پاسخ داد. وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه یک هزار و 500 تولید کننده بزرگ صنعتی و 2 هزار واحد کوچک، سالانه بیش از 3 میلیارد دلار تجهیزات و ماشین آلات صنعتی تولید می کنند، افزود: در مجموع این واحدهای صنعتی در کشور هم اکنون بیش از یک میلیون تن تجهیزات و ماشین آلات صنعتی تولید می کنند.

وی یادآور شد: با وجود مواد اولیه مورد نیاز صنایع و تلاش متخصصان داخلی ظرفیت های خوبی برای افزایش تولید ماشین آلات و تجهیزات صنعتی در کشور فراهم شده است و دانشگاه ها نیز می توانند در این زمینه به صنعتگران و فعالان تجاری کمک های تخصصی و فنی ارائه کنند.

تبادل اطلاعات و دانش فنی بین شرکت های داخلی و خارجی

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به حضور بیش از 530 شرکت خارجی در این نمایشگاه اظهار داشت: خوشبختانه در فضای پس از برجام شرایط مناسبی برای انجام مذاکرات تجاری، فنی و صنعتی به خصوص در صنایع پیچیده برای شرکت های داخلی فراهم شده و امروز شاهد حضور گسترده شرکت های خارجی در این نمایشگاه بزرگ صنعتی کشور هستیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: این یکی از مهم ترین نمایشگاه های صنعتی در کشور است که شرکت های داخلی و خارجی به صورت گسترده آخرین دستاوردهای خود را در بخش ماشین آلات صنعتی، تجهیزات فنی خط تولید، سیستم های کنترل و خدمات پس از فروش عرضه کرده اند.

شریعتمداری تاکید کرد: مهم ترین هدف این نمایشگاه تبادل اطلاعات و دانش فنی بین شرکت های داخلی و خارجی است تا زمینه انتقال دانش فنی توسط شرکت های خارجی صاحب برند با مشارکت شرکت های داخلی فراهم شود.

وی اظهار داشت: ما برای کمک به توسعه صنعتی و اقتصادی کشور در این بخش محدودیتی اعمال نکرده ایم اما امیدواریم با حمایت از تولید داخل با مشارکت شرکت های خارجی زمینه های مناسبی برای رشد و توسعه صنعتی کشور به وجود آید.

وی با اشاره به قانون استفاده حداکثری از توان تولید داخلی، گفت: هرچند این قانون تاکنون به نظر محجور مانده است، اما تمام تلاش دولت دوازدهم استفاده از ظرفیت های موجود و حمایت از تولید داخلی است و همکاری وزارت صنعت و نفت در حمایت از تولید داخلی بشارت دهنده رونق کسب و کار فعالان صنعتی در این بخش است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه اعمال مشوق های اقتصادی و پرداخت بخشی از سود تسهیلات بانکی فعالان صنعتی برای حمایت از تولید داخلی را مهم ارزیابی کرد و گفت: رویکرد اصلی دولت دوازدهم در این بخش حمایت از تولید داخلی است.

ضرورت توجه به تولید خودروی ارزان قیمت با کیفیت

وی در ادامه با اشاره به استانداردهای اجباری خودرو گفت: ایمنی نخستین اولویت ما در صنعت خودروسازی است و آن چیزی که سلامت مردم را تهدید می کند، اولویت نخست ما در این زمینه خواهد بود.

شریعتمداری با بیان اینکه تمام تلاش ما این است که در کشور هیچ خودرویی بدون رعایت استانداردها و مسائل ایمنی تولید نشود، یادآور شد: حفظ جان مردم قیمت ندارد و همواره باید تلاش کنیم با ارتقای بهره وری و تحقیق و پژوهش در صنعت خودروسازی هزینه های این بخش را کاهش دهید تا قدم های موثری در زمینه تولید خودروهای کیفی با رعایت استانداردهای اجباری در داخل برداشته شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی