پنج شنبه, 06 مهر 1396 - 09:20

راه دستیابی به تولید 7.5 میلیون تن فولاد مذاب در فولاد مبارکه هموار شد

با پایان یافتن انجام اصلاحات اساسی روی کوره های ۳ و ۴ واحد فولادسازی فولاد مبارکه، مسیر دستیابی به تولید 7.5 میلیون تن فولاد مذاب و تولید 7.2 میلیون تن اسلب در کوره های قوس الکتریکی و ریخته گری مداوم این شرکت هموار شد.

این خبر را محمدعلی توحیدی، مدیر تولید فولاد شرکت فولاد مبارکه داد و در این خصوص گفت: ناحیه فولادسازی با توجه به اهداف عالی سازمان، در جهت افزایش تولید و ایمنی و همچنین پاسخگویی بیشتر به نیازهای مشتریان، عملیات یکسان سازی بدنه و سقف کوره های ۳ تا ۶ با سایر کوره ها را در دستور کار خود قرار داد.

وی با بیان اینکه این کار با انجام اقدامات لازم روی کوره شماره ۳ و از اواسط تیرماه ۹۶ شروع شد، افزود: در گام بعدی، انجام اصلاحات لازم روی کوره شماره ۴ در اوایل مردادماه با موفقیت و دقیقا مطابق برنامه زمانبندی و اولویت تهیه شده و با کمترین توقف اضطراری پس از استارت به انجام رسید.

در همین خصوص، غلامرضا سلیمی، رئیس کوره های قوس الکتریکی فولاد مبارکه نیز با تأکید بر اینکه نظارت کل این پروژه بر عهده مدیریت و کارشناسان ناحیه فولادسازی بود، گفت: با انجام این پروژه، علاوه بر کاهش توقفات و کم شدن زمان آماده سازی بدنه کوره ها، مزایای دیگری از قبیل بهبود کیفیت فولاد مذاب تحویلی به خطوط بعدی، پیشگیری از تداخل امور و کاهش مصارف نسوز، کاهش آسیب به پانل های آبگرد بدنه و بهبود در مصارف عمده کوره، نظیر انرژی و الکترود نیز به دست آمد.

وی با تأکید بر اینکه این فعالیت در آینده نزدیک روی کوره های ۵ و ۶ فولادسازی نیز عملیاتی خواهد شد، افزود: به یاری خداوند و با همکاری مدیریت و کارکنان فولاد، طبق برنامه زمانبندی شده در سال ۹۷ شاهد تولید 7.5 میلیون تن فولاد مذاب در کوره های قوس الکتریکی فولاد مبارکه خواهیم بود.

توحیدی در خاتمه از حمایت های مدیریت عالی سازمان جهت تسریع در انجام این پروژه ارزشمند و همچنین از واحدهای مهندسی کارخانه، امور قراردادها، تعمیرگاه مرکزی، تعمیرات مرکزی و همچنین مسئولان و کارشناسان و کارکنان فولادسازی شامل تولید و تعمیرات کوره ها، خدمات فنی فولادسازی و همچنین پیمانکارانی که در به ثمر رسیدن این پروژه همکاری داشتند، تشکر و قدردانی کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی