پنج شنبه, 06 مهر 1396 - 09:10

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان / دولت به پشتوانه صنایعی همچون فولاد مبارکه از واردات جلوگیری کند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان با بیان اینکه محصولات فولاد مبارکه باکیفیت تر و با قیمت تمام شده کمتر از نمونه های مشابه خارجی است، گفت: دولت به پشتوانه صنایعی همچون فولاد مبارکه از واردات جلوگیری کند.

محمدرضا صفی خانی که به اتفاق هیأت همراه از شرکت فولاد مبارکه بازدید می کرد، در پاسخ به سوال خبرنگار فولاد درخصوص اهداف بازدید از شرکت فولاد مبارکه اظهار کرد: ما به همراه نمایندگی مرکز خدمات فولاد مبارکه به این شرکت آمدیم تا ضمن عرض خداقوت به کارکنان این شرکت، راه های تعامل بیشتر واحدهای صنعتی استان لرستان با فولاد مبارکه را بررسی کنیم تا در نهایت سهم استان لرستان را در استفاده از محصولات این شرکت ارتقا دهیم.

وی در جواب این سوال که شرکت فولاد مبارکه و نقش آن در تولید ملی را چطور ارزیابی کردید، گفت: ظرفیت فولاد مبارکه، مدیریت منسجم و پویایی شرکت در همه جا به خوبی مشاهده می شود و می توان گفت یکی از پشتوانه های خوب کشور، فولاد مبارکه است.

در ادامه وی افزود: با توجه به اینکه یکی از سیاست های اقتصاد مقاومتی تقویت زنجیره تولید فولاد است و به عنوان اهداف اصلی به آن توجه شده، بنابراین با توجه به ساختاری که در فولاد مبارکه است و ظرفیت های توسعه ای که در حال اجراست، هم در ایجاد اشتغال و هم تولید می توان به آن تکیه کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان در مورد اینکه هم اکنون در استان لرستان چه میزان از محصولات فولاد مبارکه استفاده می شود، بیان کرد: در حال حاضر ۲۴ واحد صنعتی استان لرستان از تولیدات فولاد مبارکه استفاده می کنند و یک مرکز خدمات هم در استان داریم و با توجه به اینکه می خواهیم زنجیره تولید را در واحدهای صنعتی و به ویژه فلزی بیشتر حمایت و تقویت کنیم، در حال رایزنی با مدیران شرکت برای ارتقای سهم استان لرستان از محصولات این شرکت هستیم. و

ی درخصوص کیفیت محصولات فولاد مبارکه گفت: کیفیت محصولات این شرکت بسیار عالی است، به گونه ای که رضایت کامل مصرف کننده را در پی دارد. با توجه به توسعه های اجراشده در فولاد مبارکه و ظرفیت این شرکت، باید از واردات جلوگیری شود. در عین حال با توجه به اینکه در واحدهای کنترل کیفیت و تحقیق و توسعه فولاد مبارکه به طور جدی به کیفیت محصولات توجه می شود و قیمت تمام شده محصولات این شرکت کمتر از مشابه خارجی است، به نظر می رسد باید بیش از پیش به ارزش تولید داخل توجه شود.

صفی خانی یادآوری کرد: با توجه به اینکه روز به روز ظرفیت تولید و تنوع محصولات فولادمبارکه در حال افزایش است، باید حمایت جدی از تولید داخلی مدنظر قرار گیرد. در این خصوص باید با استفاده از اعمال تعرفه ها و ابزارهای مختلف از تولید داخلی حمایت شود تا هیچ گاه در هیچ یک از کارخانه های تولید فولاد دپوی محصول نداشته باشیم و همواره تقاضا برعرضه پیشی داشته باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی