سه شنبه, 24 مرداد 1396 - 08:10

سازمان خصوصی سازی / واگذاری ها در دولت یازدهم واقعی شد

فرصت امروز: سازمان خصوصی سازی با رد دیدگاه برخی منتقدان درباره شیوه واگذاری شرکت ها در دولت یازدهم تاکید کرد: در این دولت واگذاری ها به بخش خصوصی واقعی رشد یافت و خصوصی سازی شتاب گرفت.

به گزارش «فرصت امروز» ، در اطلاعیه این سازمان آمده است: لغو واگذاری سهام و اموال دولت به روش رد دیون یکی از عملکردهای قابل توجه و زرین دولت یازدهم و یکی از تفاوت های فاحش واگذاری در چهار سال گذشته نسبت به دولت های نهم و دهم است که به افزایش حضور بخش خصوصی در واگذاری های دولت و نیز افزایش بهره وری و کارایی در بنگاه های واگذار شده منجر شد.

همچنین در دولت یازدهم علاوه بر لغو مصوبه های دولت قبلی در خصوص واگذاری سهام و اموال دولت به روش رد دیون، هیچ مصوبه ای در خصوص انجام این گونه واگذاری ها در دولت یازدهم به تصویب نرسیده است. از سوی دیگر براساس آمار، تا پیش از دولت یازدهم در مجموع حدود 100 هزار میلیارد تومان طی دوره 12ساله قبل از شروع به کار دولت تدبیر و امید واگذاری انجام شده که این رقم در چهار سال دولت یازدهم 42 هزار میلیارد تومان را شامل می شود که این موضوع نشان دهنده و تایید کننده این است که در دولت یازدهم بیش از 30درصد واگذاری های تاریخ خصوصی سازی صورت گرفته است.

همچنین تا پیش از دولت یازدهم تنها 18درصد واگذاری ها به بخش خصوصی واقعی بوده در حالی که در دولت یازدهم 66درصد واگذاری ها به بخش خصوصی واقعی انجام شده است و این موضوع نیز تایید کننده این مطلب است که دولت تدبیر و امید در افزایش سهم بخش خصوصی در واگذاری ها، کارنامه موفقی را از خود به جای گذاشته است و بدون شک این روند با قدرت و شتاب بیشتری در دولت دوازدهم نیز ادامه خواهد داشت.

تا پیش از دولت یازدهم در مجموع 73 درصد از اهداف بودجه ای تحقق یافته، در حالی که در چهار سال دولت یازدهم در مجموع 86درصد اهداف بودجه ای تحقق پیدا کرده که نشان دهنده انضباط مالی و عملکرد مثبت سازمان خصوصی سازی در تحقق اهداف بودجه ای است.

افزون بر این در 12 سال قبل از دولت یازدهم تنها 92 بنگاه به صورت رقابتی و کنترلی واگذار شده که معادل 36 درصد کل واگذاری های رقابتی و کنترلی است در حالی که در چهار ساله گذشته تعداد 165 بنگاه به صورت رقابتی و کنترلی واگذار شده که معادل 64 درصد کل واگذاری های رقابتی و کنترلی بوده که از این حیث نیز در مقایسه با دولت های قبل حدود دوبرابر کل واگذاری های رقابتی و کنترلی در دولت یازدهم انجام گرفته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی