دوشنبه, 12 تیر 1396 - 15:22

اروپایی ها چطور از بنگاه های کوچک و متوسط حمایت می کنند؟

معاونت اقتصادی اتاق ایران، نتیجه جدیدترین مطالعات خود را درباره بررسی مسائل روز اقتصاد ایران در بولتنی با دو گزارش «سیاست پولی؛ ابزارها و نهادها (با نگاه به تجربه برخی کشورها)» و «دسترسی به منابع مالی؛ خدمات اتاق های اروپا به بنگاه های کوچک و متوسط» ارائه داد.

به گزارش پایگاه خبری اتاق ایران،به منظور آشنایی هرچه بیشتر فعالان اقتصادی با مفاهیم اقتصادی و به کارگیری صحیح این موارد در تحلیل های اقتصادی محیط کسب وکار، شناخت وضعیت اقتصاد کشور و کشورهای جهان، ایده تهیه و ارائه بولتن هایی با عنوان بررسی مسائل روز اقتصاد ایران، در معاونت اقتصادی اتاق ایران طرح شد و توسط مرکز تحقیقات و بررسی های اقتصادی به اجرا درآمد. شماره خرداد ماه این بولتن به بحث «دسترسی به منابع مالی؛ خدمات اتاق های اروپا به بنگاه های کوچک و متوسط »اختصاص یافته است.

در گزارش «دسترسی به منابع مالی؛ خدمات اتاق های اروپا به بنگاه های کوچک و متوسط» آمده است: انجمن اتاق های بازرگانی و صنعت اروپا، طی گزارشی خدمات مشاوره ای و حمایت های مالی موجود که توسط اتاق ها در اروپا به بنگاه های کوچک و متوسط ارائه میشود را احصاء کرده است. در این گزارش به 26 طرح خلاقانه و نتایج آن که توسط اتاق ها اجرا شده در 4 بخش مختلف پرداخته شده است.

بخش اول آموزش و برگزاری سمینار با هدف آماده سازی SME ها برای سرمایه گذاری است.

بخش دوم ضمانت به منظور پوشش شکاف های موجود در تأمین مالی است.

بخش سوم راهنمایی از طریق کمک برای شناسایی منابع درست تأمین مالی و بخش چهارم یافتن شریک تجاری به مفهوم کمک به یافتن گزینه های مناسب مالی برای SME ها است.

در پایان گزارش منتخبی از توصیه های سیاستی در زمینه نحوه حمایت از SME ها برای سیاستگذاران ارائه می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی