شنبه, 18 دی 1395 - 12:45

دبیر انجمن تولیدکنندگان روغن زیتون و زیتون شور ایران خبر داد / نصب هولوگرام غیرقابل تقلید روی محصولات فرآوری شده زیتون

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان روغن زیتون و زیتون شور ایران به منظور اطمینان بخشی به مصرف کنندگان و شناسایی محصولات دارای تأیید، از آغاز طرح الصاق هولوگرام روی محصولات تولیدی از جمله روغن زیتون و زیتون پرورده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی کانون انجمن های صنایع غذایی ایران، محمدرضا هاتفی مینایی، دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان روغن زیتون و زیتون شور ایران با اشاره به تماس های مکرر مصرف کنندگان با انجمن برای شناسایی روغن زیتون های مورد تأیید انجمن گفت: با توجه به عرضه روغن  زیتون، زیتون شور و پرورده غیر استاندارد در بازار و درخواست مصرف کنندگان برای معرفی محصولات مورد تأیید انجمن، تصمیم گرفتیم تا با نصب هولوگرام های غیرقابل تقلید، به مردم محصولات دارای کیفیت را معرفی کنیم.

هاتفی مینایی در خصوص ویژگی های این هولوگرام گفت: این برچسب، هفت رنگ و براق است. با توجه به اینکه در یک چاپخانه و با شماره رمز مخصوص به چاپ می رسد، امکان تقلید آن تقریباً بعید خواهد بود. روی هر هولوگرام کد شناسایی وجود دارد و شکل آن بیضی و تصویر دودست دوستی در میانه آن قرار دارد که عبارت «انجمن صنفی تولیدکنندگان روغن زیتون و زیتون شور ایران» در بالا و پایین تصویر درج شده است.

دبیر انجمن تولیدکنندگان روغن زیتون و زیتون شور ایران ادامه داد: یکی از وظایفی که از سوی وزارت صمت، سازمان تعزیرات، سازمان استاندارد و ستاد مبارزه با قاچاق کالا به انجمن صنفی تولیدکنندگان روغن زیتون و زیتون شور ایران واگذار شده است، مبارزه با روغن های تقلبی است که در این راستا خوب و موفق عمل کردیم و توانستیم مانع توزیع این نوع روغن ها در بازار شویم.

او با اشاره به توزیع برخی روغن زیتون های ارزان خارجی در بازار که با عبارت  «پومس» مشخص شده اند نیز گفت: روغن پومس از تفاله زیتون و با استفاده از حلال های صنعتی به دست می آید. مصرف این نوع روغن در کشور ممنوع است چراکه سرطان زاست و مصارف آن باید تنها در بخش صنعتی باشد، اما چون ارزان است برخی مصرف کنندگان از روی ناآگاهی آنها را استفاده می کنند و اگر روغن خام زیتون، لیتری 4 دلار باشد این نوع روغن تفاله زیتون حدود یک دلار قیمت دارد که نشان از عدم سلامت آن برای مصارف خوراکی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی