دوشنبه, 27 شهریور 1396 - 09:36

معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه اصفهان / فولاد مبارکه بازدهی ۴۳درصدی را عاید سهامداران خود کرد

سهام فولاد مبارکه اصفهان که در سال ۹۵ بازدهی ۴ درصدی را کسب کرده بود، از ابتدای سال جاری تا پیش از معاملات منتهی به ۱۹ شهریورماه، بازدهی ۴۳ درصدی را عاید سهامداران خود کرده است.

این مطلب را امیرحسین نادری، معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه اصفهان، مطرح کرد و در ادامه درخصوص تأثیر افزایش قیمت جهانی الکترود گرافیتی بر سودآوری شرکت بیان کرد: برای تولید هر تن فولاد به روش قوس الکتریکی حدود ۲ کیلوگرم الکترود گرافیتی به کار می رود.

رشد قیمت الکترود گرافیتی در ماه های اخیر بر افزایش بهای تمام شده تولید محصول مؤثر است اما این افزایش بهای تمام شده در حدی نبوده که موجب نگرانی شود. در دسترس نبودن الکترود گرافیتی می تواند نگرانی هایی در پی داشته باشد؛ ولی فعلا مشکلی برای تأمین الکترود گرافیتی وجود ندارد.

این در حالی است که فولاد مبارکه اصفهان طرح توسعه ای برای تولید الکترود گرافیتی در دست اجرا دارد که تقریبا دو سال دیگر به بهره برداری خواهد رسید. پس از بهره برداری از این طرح، بخشی از نیاز شرکت به این محصول تأمین خواهد شد.
بودجه سال ۹۷ با توجه به رشد کمی و کیفی محصولات تدوین می شود

نادری درباره پتانسیل های فولاد مبارکه و بودجه سال آتی این شرکت گفت: با توجه به بهره برداری از چند طرح توسع فولاد مبارکه در سال آینده، بودجه سال ۹۷ با در نظر گرفتن رشد کمی و کیفی محصولات تدوین خواهد شد. به لحاظ حجمی بیش از ۷٫۵ میلیون تن محصول تولید خواهیم کرد، اما نکته قابل تأمل آن است که طرح های توسعه فولاد مبارکه هم به منظور افزایش ظرفیت کمی و هم برای ارتقای کیفی محصول است. هرچه کیفیت محصولات تولیدی بهبود یابد، حاشیه سود محصول افزایش خواهد یافت؛ ضمن اینکه تأمین نیاز بازار تسهیل خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: در صورت تداوم وضعیت رو به رشد در بازارهای جهانی، سال آینده از بهترین سال های فولاد خواهد بود؛ به نحوی که هم در حوزه سودآوری و هم در حوزه سرمایه گذاری موقعیت مناسبی خواهیم داشت.

سبد سهام پرارزش فولاد مبارکه

همچنین شرکت فولاد مبارکه از پرتفوی بورسی مطلوبی شامل «ومعادن»، «هرمز»، «کگل»، «کچاد»، «وتوکا» و. . . برخوردار بوده است و به نظر می رسد در سال ۹۷ بابت سود سرمایه گذاری ها، سودآوری «فولاد» نیز رشد کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی