سه شنبه, 02 شهریور 1395 - 15:45

اعتراض مقامات ZTE نسبت به فشارهای تحریم

شرکت ZTE به طور رسمی نسبت به مواضع سختگیرانه ایالات متحده در خصوص صادرات کالاهای این شرکت به برخی کشورها، از جمله ایران معترض شد.

به گزارش  «فرصت امروز» شرکت چندملیتی و مشهور مخابراتی ژانگ ژینگ چین که با نام ZTE شناخته می شود، سال هاست با کشورهایی چون ایران همکاری می کند، اما روند همکاری این گروه تولید محصولات و تجهیزات تکنولوژیک با شرکت های داخل ایران، در طول سال های تحریم علیه ایران، باعث تهدید و اعمال فشار مقامات آمریکایی علیه شرکت ZTE شد.

این شرکت که عنوان چهارمین شرکت بزرگ سازنده تلفن همراه و پنجمین شرکت سودآور مخابراتی جهان را بر دوش می کشد، روابط خود با شرکت های ایرانی را تعلیق نکرد و در نتیجه از سوی دولت آمریکا تحت فشار قرار گرفت.

عمده این فشارها شامل محدود کردن صادرات تجهیزات مخابراتی و محصولات مختلف ZTE به ایالات متحده و تلاش برای لغو قراردادهای از پیش بسته شده بود. با این حال اکنون در دوران پساتحریم، فشارهای دولت ایالات متحده علیه این شرکت ادامه دارد.

تمدید اعمال محدودیت صادراتی سه ماهه برای ZTE طی هفته های گذشته خشم مقامات ارشد ژانگ ژینگ را برانگیخته و این شرکت به طور رسمی اعتراضاتی پیاپی را متوجه تصمیمات اخیر دولت فدرال آمریکا کرد، زیرا این اقدامات دولت ایالات متحده، خارج از عرف تجارت بین الملل و غیر منطقی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

روابط عمومی : 88938410-021

[email protected]

شبکه های اجتماعی فرصت امروز