چهارشنبه, 15 دی 1395 - 11:20

نوبخت: دولت در پرونده زنجانی مطالبه گر است

محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت در حاشیه جلسه علنی در نشستی با حضور خبرنگاران پارلمانی درباره پرونده بابک زنجانی با تأکید براینکه اعدام یک فرد، مشکل مردم را حل نمی کند، بلکه باید منابع ارزی به خزانه ملت بازگردد، گفت: در پرونده بابک زنجانی دولت مطالبه گر است.

به گزارش مهر، نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص اظهارات آیت الله آملی لاریجانی پیرامون پرونده بابک زنجانی و عدم همکاری های دولت گفت: فکر می کنم دولت از ابتدا مطالبه گر و نسبت به ضرورت پیگیری این پرونده مُصِر بود. این پرونده در قوه قضائیه قرار دارد و انتظار می رود با دقت پیگیری شود.

او در خصوص برخی ادعاها مبنی بر استفاده از دارایی های بانک زنجانی در انتخابات ۹۲ گفت: از قوه قضائیه می خواهیم ادعاها را رسیدگی کرده و براساس مستندات داوری شود. وزارت اطلاعات محدودیتی ندارد، بلکه اعلام آمادگی کرده در این زمینه هر نوع اطلاعات لازم را به قوه قضائیه ارائه دهد.

سخنگوی دولت همچنین گفت: در خصوص پرونده بابک زنجانی با پیگیری دولت و قبول مسئولیت از طرف دولت، این فرد دستگیر شد. او ادامه داد: مقامات قضایی از همکاری وزارت نفت برای دستگیری این فرد تشکر کردند، وزارت اطلاعات هم کمک کرد.

نوبخت با تأکید بر اینکه در پرونده بابک زنجانی دولت مطالبه گر است، گفت: برای دولت مطرح است که چقدر یک فرد توان دارد تا بتواند ۲.۷ دلار از ارز کشور را دست گرفته و فساد ایجاد کند.

سخنگوی دولت تصریح کرد: از قوه قضائیه انتظار داریم که با دقت و تلاش بیشتر، این پرونده را دنبال کرده و به سوالات مردم پاسخ دهد.

او تأکید کرد: اعدام یک فرد، مشکل مردم را حل نمی کند، باید منابع ارزی به خزانه ملت بازگردد.

نوبخت در خصوص انتقادات رئیس قوه قضائیه نیز گفت: چه کارهایی باید وزارت خارجه و وزارت اطلاعات انجام می دادند که کوتاهی کرده اند، همه این کارها را با مصداق و به صورت روشن اعلام کنید.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: دولت برای برخورد با این فساد مُصِر است؛ امیدواریم قوه قضائیه هم مأموریت تاریخی خود را به نحو شایسته انجام دهد.

روحانی هنوز اعلام کاندیداتوری نکرده است

سخنگوی دولت همچنین در خصوص آرایش سیاسی دولت گفت: آقای روحانی هنوز اعلام کاندیداتوری نکرده است، چطور انتخابات آغاز شده است؟

او همچنین در پاسخ به سوالی پیرامون اجرای آخرین تعهدات ایران در فردو گفت: تعهدات فردو را از سخنگوی سازمان انرژی اتمی سوال کنید.

نوبخت در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اجرای گام به گام تعهدات نیز اظهار داشت: طرف ها باید به تعهدات خود پایبند باشند. این توافقنامه پیش بینی کرده است که اگر یکی از طرفین به تعهد خود عمل نکند، باید چه اقداماتی از سوی طرف مقابل انجام شود.

او تصریح کرد: مدیریت ممتاز دکتر علی لاریجانی مثل همه موارد مجلس قابل تقدیر است.

او در پاسخ به سوال دیگری در خصوص وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان که 8هزار میلیارد از دارایی های فرهنگیان اختلاس شده است، گفت: این پرونده توسط ضابطین قوه قضائیه در حال رسیدگی است و به صورت کامل باید به قوه قضائیه اطلاعات لازم داده شود و انتظار داریم بدون هیچ گونه اغماض و در جهت حفظ حقوق فرهنگیان با هر کسی که این تخلف را انجام داده، برخورد قانونی شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی