پنج شنبه, 25 آذر 1395 - 11:45

آتش بس شکننده در شرق حلب

سه شنبه شب درحالی که خبر آزادی حلب به گوش می رسید، شبکه های اجتماعی پر شد از ویدئوهایی که بازماندگان حلب خطاب به مردم ناامیدی خود را از ادامه زندگی ابراز می کنند. روز گذشته دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که با وجود اعلام آتش بس در حلب و توافق برای خروج غیرنظامیان و افراد مسلح از شرق حلب، روند تخلیه شهر به دلایل نامعلوم به تأخیر افتاده است.

همچنین اخباری از درگیری مجدد و آغاز بمباران ها در برخی محله های شرق حلب منتشر شده است. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری العربیه، دیده بان حقوق بشر سوریه در بیانیه ای اعلام کرد که هیچ غیرنظامی یا فرد مسلحی طی ساعات گذشته از شرق حلب خارج نشده و روند خروج به تأخیر افتاده است.

مدیر این نهاد نزدیک به مخالفان گفت: براساس توافق روسیه و ترکیه تمامی افراد مسلح از جمله اعضای جبهه النصره از حلب خارج خواهند شد. خبرگزاری رویترز اعلام کرده که روند خروج ساکنان از شرق حلب به پنجشنبه موکول شده است.

پس از پیشروی گسترده ارتش سوریه در شرق حلب و کنترل بر بیشتر بخش های این منطقه، بسیاری از افراد مسلح خود را تسلیم کردند و از این منطقه خارج شدند. دیده بان حقوق بشر سوریه پیش از این اعلام کرده بود که قرار است روند خروج از ساعت پنج صبح روز گذشته آغاز شود. خروج ساکنان شرق حلب پس از مذاکرات فشرده میان روسیه و ترکیه و توافق با گروه های مسلح برای خروج شان از شرق حلب صورت می گیرد.

فعالان در حلب نیز سه شنبه شب از اجرای آتش بس شکننده در محله های شرق حلب خبر دادند. این در حالی است که شبکه خبری اسکای نیوز از آغاز مجدد درگیری ها در چند محله در شرق حلب خبر داد. برخی منابع نظامی نیز از کشته شدن شش غیرنظامی و زخمی شدن 50 تن دیگر در حمله شورشیان مسلح به محله های آزاد شده توسط ارتش سوریه یعنی موکامبو، خیابان النیل، بازار تره بار در خالدیه و گذرگاه بستان القصر در حلب خبر دادند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی