چهارشنبه, 19 مهر 1396 - 08:53

وزیر نفت خبر داد / بسته ۵ میلیارد دلاری برای افزایش تولید از میدان های نفتی

وزیر نفت گفت که در حال آماده کردن بسته ۵میلیارد دلاری برای افزایش تولید از میدان های در حال تولید ظرف دو سال هستیم.

به گزارش «فرصت امروز» از وزارت نفت، بیژن زنگنه روز گذشته در سومین کنگره راهبردی نفت و نیرو با بیان اینکه خوشبختانه باشگاه نفت و نیرو و این کنگره در حال پیدا کردن مسیر خود است، تصریح کرد: خوشحالم این باشگاه به عنوان یک نهاد اثرگذار و غیردولتی که از روز نخست بر غیردولتی بودن آن تاکید شده بود به حیات خود ادامه می دهد و به رشد و بالندگی می رسد.

زنگنه با یادآوری اینکه ایده تشکیل باشگاه نفت و نیرو در سال های ۹۰ و ۹۱ و با هدف تشکیل یک اتاق فکر برای بخش انرژی و نفت کشور که هیچ بار مالی و وابستگی به دولت نداشته باشد، شکل گرفت، ادامه داد: جلسات این باشگاه به صورت ماهانه برگزار می شود و مطالب مطرح شده در این جلسات به صورت چاپی و همچنین روی تارنمای باشگاه نفت و نیرو که برای همه قابل دسترس است، قرار می گیرد.

وزیر نفت با بیان اینکه این باشگاه کمتر از ۲۰۰ عضو دارد که سبب نگرانی برخی ها شده است، ادامه داد: به هرحال همه مسائل این باشگاه شفاف است و هیچ رانت اطلاعاتی در آن وجود ندارد.

وی افزود: ما به دنبال تولید فکر و اندیشه هستیم و امیدواریم جوان های بیشتری به عنوان اعضای پیوسته جذب این باشگاه شوند.

تعیین تکلیف میدان های مشترک در ۴ سال آینده

زنگنه به قراردادهای جدید نفتی اشاره کرد و گفت: پیشرفت مذاکرات برای توسعه میدان های نفتی در قالب مدل جدید قراردادهای نفتی خوب و قابل قبول است.

وی توسعه میدان های مشترک از جمله میدان های غرب کارون و افزایش بازیافت نفت از میدان های در حال بهره برداری را از اولویت های توسعه صنعت عنوان کرد و گفت: سیاست دولت و وزارت نفت این است که تکلیف تمام میدان های مشترک ظرف چهار سال آینده روشن شود و پیمانکار برای توسعه آن تعیین کند که حرکت بزرگی است.

وزیر نفت ابراز امیدواری کرد قراردادهای توسعه میدان های مشترک، با شرکت های معتبر خارجی که حتما همکار داخلی دارند به امضا برسد.

زنگنه با بیان اینکه در حال آماده کردن بسته ۵میلیارد دلاری برای افزایش تولید از میدان های در حال بهره برداری ظرف دو سال هستیم، توضیح داد: بخش مهمی از این کار مربوط به ترمیم چاه ها و بخشی دیگر حفر چاه های جدید و رفع تنگناها در بخش رو سطحی و بهره برداری است که مربوط به میدان های متعددی در مناطق نفتخیز جنوب ، مناطق مرکزی و فلات قاره است.

زنگنه همچنین با اشاره به موضوع جلوگیری از سوزاندن گازهای مشعل (No Flaring) گفت: ظرف چهار سال آینده باید مسئله جلوگیری از سوختن گازهای مشعل را عملیاتی کنیم که ان شاءالله در اواخر این دولت موفق می شویم گازهای همراه در حال سوختن قابل توجهی نداشته باشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی