یکشنبه, 16 مهر 1396 - 09:15

صادرات نفت ایران از مرز ۲میلیون و ۶۰۰هزار بشکه گذشت

صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران در ماه سپتامبر از مرز ۲میلیون و ۶۰۰هزار بشکه در روز گذشت. به گزارش «فرصت امروز» از وزارت نفت، ایران در ماه سپتامبر توانست ۲میلیون و ۲۵۰هزار بشکه نفت خام به مقاصد مختلف آسیایی و اروپایی صادر کند؛ چین و هند بزرگ ترین مشتریان نفت خام ایران هستند که بیش از یک میلیون بشکه از ایران نفت خریداری می کنند.

ایران همچنین در ماه سپتامبر موفق شد حدود ۴۳۰هزار بشکه میعانات گازی به مقاصد آسیایی صادر کند؛ کره جنوبی نیمی از میعانات گازی ایران را دریافت می کند که بزرگ ترین مشتری میعانات گازی ایران محسوب می شود. ایران در نظر دارد میعانات گازی تولیدی در کشور را برای تأمین نیازهای داخلی و همسو با اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از خام فروشی در داخل کشور مصرف کند.

پالایشگاه ستاره خلیج فارس و مجتمع پتروشیمی بروزیه هم اکنون بزرگ ترین مصرف کنندگان میعانات گازی در کشور به شمار می آیند. طبق برنامه ششم توسعه قرار است همه میعانات گازی تولیدی کشور در داخل مصرف شود.

هم اکنون روزانه حدود ۱۰۰هزار بشکه میعانات گازی از پارس جنوبی به عنوان خوراک در اختیار پالایشگاه ستاره خلیج فارس قرار می گیرد که قرار است این میزان با تکمیل واحدهای این ابر پالایشگاه میعانات گازی افزایش یابد، مصرف سه فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس، روزانه ۳۶۰هزار بشکه است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی