چهارشنبه, 31 خرداد 1396 - 12:20

کاهش هفت ماهۀ قیمت نفت در مازاد عرضه جهانی

فرصت امروز: روز سه شنبه، افزایش عرضه توسط تولیدکنندگان به کاهش هفت ماهه قیمت نفت انجامید. روندی که تلاش کشور های صادر کننده نفت (اوپک) و دیگر کشور های تولیدکننده را بی نتیجه باقی گذاشت تا با کاهش تولید از بازار حمایت کند. قیمت نفت خام 1/29 دلار کاهش یافت و به 42/62 دلار برای هر بشکه که پایین ترین قیمت نفت از 15 نوامبر است، رسید.

قرارداد نفت خام آتی آمریکا برای ماه ژوئن که روز سه شنبه منقضی خواهد شد، به میزان 1/27 دلار کاهش و به 42/93 دلار برای هر بشکه نفت رسید. از اواخر ماه مۀ، زمانی که کشور های صادرکننده نفت به همراه روسیه و دیگر تولیدکنندگان محدودیت های تولید را تا اواخر مارس 2018 گسترش دادند، هر دو شاخص تا بیش از 15 درصد کاهش یافتند.

با بهبودی وضعیت تولید در لیبی و نیجریه، عرضه کشور های صادرکننده نفت در ماه مۀ افزایش یافت. دو کشور لیبی و نیجریه نیز از قرارداد کاهش تولید نفت معاف شدند. یکی از منابع کشور لیبی در گفت و گو با رویترز اعلام کرد که پس از مذاکره تولید نفت این کشور با تولیدکننده نفت وینترشال آلمان، تولید نفت لیبی به بیش از 50 هزار بشکه در روز یعنی در مجموع به 855 هزار بشکه در روز افزایش یافت.

عرضه نفت نیجریه نیز در حال افزایش است. برنامه های در حال اجرا نشان می دهند که صادرات نفت خام شرکت بانی لایت نیجیریه از 164 هزار بشکه در روز در ماه ژوئن به 226 هزار بشکه در روز در ماه آگوست خواهد رسید.  تاماس ورگا، تحلیلگر ارشد کارگزاران نفت PVM در لندن گفت: «برنامه افزایش صادرات نیجریه در ماه آگوست و افزایش تولید نفت لیبی در مدت کوتاهی قیمت های نفت را تحت فشار خواهند گذاشت.»

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی