سه شنبه, 23 خرداد 1396 - 09:33

توسعه میادین نفتی و گازی در گروی سرمایه گذاری خارجی ها

مشاور موسسه بین  المللی انرژی با تاکید بر لزوم استفاده از سرمایه گذاران خارجی در توسعه منابع نفتی و گازی کشور، گفت: منابع مالی وزارت نفت برای جلوگیری از افت تولید کافی است و برای توسعه میادین باید از سرمایه گذاران خارجی استفاده کرد.

مهدی امیرمعینی در گفت وگو با ایسنا، با تاکید بر این  که منابع مالی در کشور محدود است، اظهار کرد: برای سرمایه گذاری در بخشی از قسمت ها باید از بخش خارجی استفاده کنیم و این سرمایه مورد نیاز را توسط سرمایه گذاران خارجی تامین کنیم تا رشد اقتصادی که برای کشور تعیین شده محقق شود چنانچه سرمایه گذاری صورت نگیرد رشد اقتصادی تحقق نمی یابد.

وی در مورد مزایای حضور شرکت های خارجی در ایران، توضیح داد: حضور شرکت های خارجی در ایران فقط منابع مالی را تامین نمی کند، بلکه انتقال تکنولوژی و دانش مدیریت را نیز در پی دارد و این سه عنصر کنار یکدیگر منجر به بهره وری می شود.

مشاور موسسه بین  المللی انرژی ادامه داد: سالانه بخشی از سرمایه گذاری از طریق منابع وزارت نفت تامین می شود و بخش عمده ای باید توسط منابع خارجی تامین شود و اگر تامین منابع توسط سرمایه گذاران خارجی تامین نشود افزایش ظرفیتی که وزارت نفت در نظر گرفته محقق نخواهد شد، زیرا منابع وزارت نفت تنها می تواند از افت تولید نفت جلوگیری کند و برای توسعه باید از سرمایه سرمایه گذاران خارجی استفاده کرد.

امیرمعینی تاکید کرد: چنانچه برای حضور شرکت های خارجی در ایران از برنامه مشخصی پیروی شود و برنامه ریزی دقیقی در این راستا صورت بگیرد ایران در بلند مدت می تواند صادر کننده خدمات باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی