شنبه, 20 خرداد 1396 - 15:47

غول های نفتی مایل به حضور در مناقصه میدان نفتی آزادگان

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت مهندسی و توسعه نفت از ارائه طرح مطالعاتی شرکت های توتال فرانسه، اینپکس ژاپن و پتروناس مالزی برای توسعه میدان نفتی آزادگان خبر داد.

به گزارش ایسنا، سید نورالدین شهنازی زاده با بیان اینکه برای توسعه میدان آزادگان با ۸ شرکت قرارداد محرمانگی امضا شده است، گفت: برخی از این شرکت ها گزارش مطالعات خود را ارائه کرده اند و برخی دیگر هم در حال تکمیل فرآیند مطالعه هستند و به تدریج با برگزاری جلسه هایی در سطوح کارشناسی شرکت متن، این گزارشات در حال ارائه است. شرکت های “اینپکس ژاپن”، “شل”، “توتال”، “پتروناس مالزی”، “انی” و همچنین”سی ان پی سی” چین از جمله شرکت هایی هستند که تمایل به حضور در مناقصه میدان نفتی آزادگان را دارند.

وی با تأکید بر تدوین برنامه راهبردی توسعه میدان آزادگان جنوبی در فاز ۲ اظهار کرد: در فاز نخست توسعه این میدان برای دستیابی به رقم تولید روزانه ۳۲۰هزار بشکه نفت برنامه ریزی شده است، در فاز ۲ نیز این رقم بر مبنای نتایج استخراج شده از فاز نخست خواهد بود.

بر اساس این گزارش، میدان نفتی آزادگان نخستین میدانی است که قرار است برای توسعه به مناقصه گذاشته شود. به طور کلی صلاحیت  29 شرکت برای حضور در مناقصه های نفتی ایران تایید شده است و طبق گفته های اخیر مسئولین هفته گذشته دعوت نامه ای برای شرکت های صاحب صلاحیت ارسال شد تا این شرکت ها تمایل نهایی خود را برای حضور در مناقصه میدان نفتی آزادگان اعلام کنند.

گفته می شود نخستین مناقصه نفتی تا پایان دولت یازدهم برگزار خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی