شنبه, 20 خرداد 1396 - 11:31

افزایش دکل های حفاری نفت آمریکا برای بیست و یکمین هفته متوالی

شرکتهای انرژی آمریکا برای بیست و یکمین هفته متوالی دکل های نفت بیشتری را اضافه کردند و به روند احیای حفاری در یک سال گذشته ادامه دادند.

به گزارش ایسنا، گروه صنعتی "بیکر هیوز" روز جمعه اعلام کرد شرکت های حفاری آمریکایی در هفته منتهی به ۹ ژوئن، ۸ دکل حفاری اضافه کرده و مجموع دکل های حفاری را به ۷۴۱ حلقه رساندند که بیشترین میزان از آوریل سال ۲۰۱۵ به این طرف است. شمار دکل های حفاری نفت آمریکا در مقایسه با ۳۲۸ حلقه در مدت مشابه سال گذشته، تقریبا بیش از دو برابر افزایش یافته است.

اما روند رشد دکل های حفاری با کاهش قیمت های نفت در دو ماه گذشته، آهسته شده و متوسط دکل های افزوده شده در چهار هفته گذشته، به ۷ دکل کاهش یافته است.

بهای معاملات آتی نفت خام آمریکا تحت تاثیر شواهد فزاینده از اشباع عرضه در بازار جهانی نفت که به تلاش های اوپک برای متعادل کردن بازار لطمه زده است، روز جمعه به حدود ۴۶ دلار در هر بشکه رسید و برای سومین هفته متوالی کاهش نشان داد.

کشورهای عضو و غیرعضو اوپک پس از اینکه در دسامبر برای کاهش تولید حدود ۱.۸ میلیون بشکه در روز به مدت شش ماه از ژانویه تا ژوئن سال ۲۰۱۷ موافقت کردند، در ۲۵ ماه مه توافق کردند کاهش تولید را به مدت ۹ ماه دیگر تا پایان سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ تمدید کنند.

بر اساس گزارش رویترز، با اینهمه پیش بینی می شود تولیدکنندگان آمریکایی در سال ۲۰۱۷ تولید نفت را به ۹.۳ میلیون بشکه در روز افزایش دهند و تولیدشان از ۸.۹ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۶ به ۱۰ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۸ افزایش پیدا می کند.

تحلیلگران یو بی اس به تازگی در پیش بینی خود برای قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت تجدیدنظر کردند و آن را از ۵۷.۵۰ دلار به ۵۳ دلار برای سال ۲۰۱۷ و از ۶۳ دلار به ۵۷ دلار برای سال ۲۰۱۸ تغییر دادند. همچنین قیمت مورد پیش بینی برای نفت برنت از ۶۰ به ۵۶ دلار برای سال ۲۰۱۷ و از ۶۵ به ۶۰ برای سال ۲۰۱۸ تنزل یافت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی