چهارشنبه, 28 مهر 1395 - 09:30

در روز اول گردهمایی روندهای جهانی منابع انسانی در تهران مطرح شد / فضای مجازی در خدمت توسعه مدیریت منابع انسانی

«گردهمایی روندهای جهانی منابع انسانی» با حضور مدیران عالی رتبه و مجرب بین المللی روز سه شنبه 27 مهر ماه 1395 در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران آغاز به کار کرد.

این گردهمایی که از مهم ترین رخدادهای بین المللی مدیریت به شمار می رود، با سخنرانی مدیران شرکت هایی همچون اریکسون، گازپروم و. . . برگزار شد.

فضای مجازی در خدمت توسعه مدیریت منابع انسانی

«راه هاى نوین كار كردن» موضوع سخنرانی «راب ویرسما» مدیر آموزش و توسعه گازپروم اینترنشنال بود. او در سخنرانی خود با اشاره به اهمیت به روزرسانی اطلاعات در شرکت ها گفت: محیط و نسل های اطلاعاتی شرکت ها پس از مدتی تغییر می کند و به همین دلیل اطلاعات 10سال قبل در حوزه نفت و گاز، امروز به اطلاعاتی عمومی تبدیل شده است.

وی با اشاره به چالش های جهانی در حوزه منابع انسانی و پنج محدودیت موجود در این حوزه ادامه داد: رهبری مجازی، برون سپاری، ایجاد انگیزش کاری، به روزرسانی اطلاعات در حوزه کاری و اقتصاد دانش محور از جمله مشکلاتی است که منابع انسانی در حوزه بین الملل با آنها درگیر هستند.

او تأکید کرد: برون سپاری فعالیت ها در شرکت ها به یک امر عمومی تبدیل شده و اقتصاد دانش محور و اطلاعات به روز، مفاهیم کسب و کار را در دنیا تغییر داده اند. مدیریت منابع انسانی با تیم های مجازی و افرادی که با هم کار می کنند تغییرات محسوسی داشته است. امروزه تفکرات را به اشتراک می گذارند و از مسیر فضای مجازی می توان یک مهندس خوب داشت که از نزدیک با ما کار نمی کند اما ساعت ها مشغول به کار است.

وی درباره محدودیت های تیم های مجازی، به پیچیدگی، نامرئی بودن و ایجاد ارتباطات غیر اثربخش اشاره کرد و گفت: باید فهم مشترکی در تیم مجازی وجود داشته باشد تا درک مفاهیم با بازخورد مناسب همراه و همکاری های مشترک افزایش یابد.

در ادامه این گردهمایی آسیه حاتمی، مدیرعامل ایران تلنت در سخنرانی خود با موضوع «شرکت های رویایی کارمندان» با اشاره به مفهوم مهم Employer Branding گفت: این مفهوم، موضوع بسیار مهمی است که در ذهن بسیاری از مدیران شرکت ها و سازمان های کشورهای در حال توسعه مغفول مانده ولی امروزه به صورت جدی مورد توجه قرار گرفته است.

او تأکید کرد: شفاف سازی و به اشتراک گذاشتن تجربه واقعی کارمندان از فعالیت در یک شرکت، از زوایای مختلف (ارزش های شرکت، مدیران، فرصت های یادگیری و توسعه) در مسیر برندینگ یک شرکت می تواند آن مجموعه را به شرکتی مورد علاقه متخصصان تبدیل کند.

وی در ادامه گفت: طبق آخرین نتیجه تحقیق انجام شده در ایران، بیش از 30درصد جامعه آماری تحقیق علاقه مندند شرکت مورد علاقه شان فرصت های یادگیری بیشتری را در اختیار آنها قرار دهد و تنها 3درصد افراد، شرکت مورد علاقه خود را براساس حقوق دریافتی بیشتر انتخاب می کنند.

براساس این گزارش، «چگونه مباحث مدیریت استعداد و توسعه رهبرى را ارتقا بخشیم؟ » و برپایی کارگاه تعاملی با موضوع «حالا كه از استعداد برخوردار هستید، چه استفاده هایى از آن مى كنید؟ » از موضوع های اصلی روز اول گردهمایی روندهای جهانی منابع انسانی بود.

گفتنی است گردهمایی روندهای جهانی منابع انسانی روزهای 27 و 28 مهرماه در سالن همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی