سه شنبه, 02 آذر 1395 - 09:30

رئیس اتاق تهران در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی مرکز ایالت کرنتینا در اتریش / ایران آماده پذیرش سرمایه گذاران غربی است

مینو گله، خبرنگار اعزامی «فرصت امروز»: مسعود خوانساری با اشاره به روابط دو کشور، اتریش را از نخستین کشورهایی برشمرد که بلافاصله پس از پایان مذاکرات هسته ای برای همکاری با ایران و توسعه روابط اعلام آمادگی کرد.

رئیس اتاق تهران در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی مرکز ایالت کرنتینا گفت: روابط بانکی با بانک های کوچک اتریش آغاز شده و امیدواریم با گفت وگوها و مذاکراتی که در حال انجام است، به زودی شاهد همکاری بانک های بزرگ اتریش در ایران باشیم.  او با اشاره به سفر هیات های اتریشی به ایران گفت: هیات های متعددی از اتریش به ایران آمده اند ومذاکرات خوبی انجام شده است و امیدواریم به زودی نهایی شود.

همچنین یورگن مندی، رئیس اتاق بازرگانی کرنتینا مذاکرات میان هیات های ایرانی و اتریشی را در یک سال گذشته مثبت ارزیابی کرد وگفت: تعدد سفرهای ما به ایران نشان می دهد که ما برای کار با ایران جدی هستیم و برنامه هدفمند داریم. یورگن مندی معتقد است این همکاری ها می تواند به زودی به نتایج مطلوبی برسد.

به گزارش خبرنگار اعزامی «فرصت امروز» به اتریش هیات 45 نفره که 30 شرکت ایرانی را شامل می شود از سوی اتاق تهران یکشنبه شب وارد اتریش شد. مسعود خوانساری در رأس این هیات قرار است در روز های آینده نشست هایی با وزیر اقتصاد وگردشگری گراتس در اتریش همچنین نشست هایی در ایالت باواریای آلمان داشته باشد.

گفتنی است ایالت کرنتینا با تولید ناخالص داخلی 17.9میلیارد یورویی در سال 2014 معادل 5.4درصد کل تولید ناخالص داخلی اتریش را به خود اختصاص داده است. نرخ بیکاری این ایالت 6درصد است که از میانگین کل اتریش که 5.6 درصد است مقداری بیشتر است.

کارینتیا به طور کلی یک ایالت صنعتی محسوب می شود. این ایالت با کشورهای ایتالیا و اسلونی مرز مشترک دارد و ششمین ایالت پرجمعیت در بین 9 ایالت اتریش محسوب می شود. در این ایالت صنعتی، به دلیل وجود دریاچه ورس (worth) گردشگری و کشاورزی نیز اهمیت ویژه ای دارد. همچنین 42درصد انرژی مورد نیاز این ایالت از طریق انرژی های تجدیدپذیر تامین می شود.

براساس اطلاعات سایت رسمی ایالت کرینتیا در سال های اخیر صنعت این ایالت به دلیل تکنولوژی پیشرفته، خلاقیت و تحقیقات و توسعه رشد قابل توجهی داشته و در این میان راه اندازی پارک های فناوری، مراکز تحقیقات و دانشگاه های این ایالت نقش مهمی را ایفا کرده اند.  هیات ایرانی در ادامه از شرکت GMBH MESSTECHNIK MTA  دیدن خواهد کرد. این شرکت در حوزه ساخت تجهیزات و تصفیه آب فعالیت می کند. البته این شرکت جزیی از یک گروه صنعتی بزرگ تر است.

در آخرین برنامه نخستین روز سفر هیأت ایرانی به ایالت کارینتیا اتریش قرار است رئیس اتاق تهران دیداری با وزیر اقتصاد، کشاورزی، گردشگری، هنر و فرهنگ ایالت کارینتیا داشته باشد. بعد از این ملاقات هیأت اقتصادی اتاق تهران به سمت ایالت اشتایرمارک و شهر گراتس خواهد بود و پس از آن این هیات به قصد آلمان و نشست در باواریا اتریش را ترک خواهد کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی