پنج شنبه, 03 تیر 1395 - 08:36

در آستانه سومین سال انتشار / ما را به سخت جانی خود این گمان نبود

«فرصت امروز» با این شماره پا به سال سوم انتشار خود می‌گذارد. هنگامی که روز دوم تیر ماه سال 93 انتشار روزنامه را آغاز کردیم مطلقا تصوری از اینکه ممکن است این فعالیت- که طبیعتا ماهیت اقتصادی دارد- با یکی از عمیق‌ترین دوران رکود اقتصادی کشور، بازمانده از هشت سال بی‌تدبیری و سوء تدبیر محض دولت‌های نهم و دهم، همراه شود، نداشتیم. اما با خوش‌بینی به آینده میهن و اتکا به تلاش و خلاقیت گروهی همدل و همراه پا به این عرصه گذاشتیم و راه پیش‌بینی شده خود را تا اینجا آمدیم.

روزنامه برای نیل به اهداف خود از جمله توسعه کمی و کیفی مستمر، ارائه حداکثر مطالب تولیدی، حفظ استقلال خود و ماندن در صف مدافعان بخش‌خصوصی نیاز به منابع مالی ناشی از تک فروشی و تبلیغات داشته و دارد. رکود عمیق اقتصادی باعث شد تا درآمدهای روزنامه ما از این منابع تا حد زیادی کاهش یابد.

در عین حال مقتضیات رسانه‌ای این روزگار از طرفی و فضاهای محتوایی خاصی که روزنامه برای خود انتخاب کرده است (از جمله حوزه‌های مدیریتی تبلیغات و بازاریابی و فرصت کسب‌و‌کار) توسعه فنی و رسانه‌ای روزنامه را اجتناب ناپذیر ساخته است.

«فرصت امروز» در این شرایط دست از تلاش برای پرمحتواتر ساختن وبگاه خود برنداشت و همزمان علاوه بر روشن نگه داشتن چراغ فعالیت خود در شبکه‌های اجتماعی (تلگرام، توییتر، اینستاگرام و فیس‌بوک) دست به راه‌اندازی وب‌سایتی اختصاصی برای ارزیابی و رتبه‌دهی به کارهای تبلیغاتی اکران شده در کشور زد؛ فعالیتی که برای نخستین بار صورت گرفته و ظرفیت تأثیرگذاری بر کیفیت تبلیغات کشور و ارتقای دانش عمومی از این رکن مهم اقتصاد را دارد.

برنامه‌های دیگری از این دست، از جمله در مورد آموزش‌ها و راهنمایی‌های لازم برای آغاز و اداره کسب‌و‌کار  (همچون کلینیک کسب‌و‌کار)جزو اهداف روزنامه بوده و با پاگرفتن وب‌سایت آن در چند روز گذشته، زود است که به نتیجه دلخواه برسد.

انتشار روزنامه و برپایی سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی بدون همسو شدن تلاش جمع قابل توجهی از انسان‌ها با قابلیت‌های متفاوت ناممکن است و سعی هر فرد در این مجموعه صرف نظر از پست سازمانی، مهم و تأثیرگذار است. من چنین مناسبتی را فرصت مغتنم می‌شمارم تا از همه همکاران خود در طول دو سال گذشته در بخش‌های مختلف تحریریه، فنی، اداری و توزیع سپاسگزاری کنم.

اکنون و در آستانه آغاز سومین سال انتشار، خوانندگان دلبند ما می‌توانند ثبات و برقراری ما را در عهد خود و تعهد به اهداف اعلام شده باوجود همه دشواری‌های پیش‌گفته، ببینند. فرزندان شما در «فرصت امروز» طبیعتا سال دشواری را پشت سر گذاشته‌اند، اما به شما قول می‌دهند که همچنان امیدوار و متعهد به منافع ملی و اهداف تبیین شده روزنامه بمانند و فعالیت کنند.

عضو شورای سردبیری

*«شکیبی اصفهانی»

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی