یکشنبه, 19 دی 1395 - 11:45

تحلیل بازار بورس تهران

بازار بورس تهران از روز شنبه تا چهارشنبه هر هفته فعال است. از این رو روزهای ابتدایی هر هفته، تحلیل هفتگی ارائه می شود و این تحلیل بیشتر جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد.

در روزهای گذشته دلار روند صعودی را در پیش گرفته بود که بانک مرکزی در حرکت دستوری نرخ دلار را پایین آورد؛ تصمیمی که در کوتاه مدت می تواند دلار را در محدوده 3900 تومان پایین نگه دارد اما در میان مدت، مجددا به اوج قبلی بازخواهد گشت و در این میان معامله گران آتی، خریداران سهام صادرات محور (گروه پتروشیمی، معدنی، فلزی...) و دارندگان دلار منتفع خواهند شد.

اغلب کارشناسان اقتصادی ارزش واقعی دلار را بیش از 5هزار تومان می دانند و این اقدام دولت برای کنترل ارزها در بلند مدت دوام نخواهد داشت! شاید اگر افزایش قیمت برخی کالاها در سال 2016 در حیطه بین المللی نبود، شاخص کل بورس با نزول چشمگیری حتی تا 60هزار واحد همراه می شد.

تحلیل هفته پیش رو

با نزدیک شدن به 27 دی ماه سالروز توافق نامه برجام، تحلیل ها و اظهار نظر مقامات بر بازار اثر گذار است و احتمال ابهام در شاخص کل و روند خنثی دور از انتظار نیست. به احتمال زیاد گروه سیمان به دلیل برگزاری نمایشگاه در پایان دی ماه شاهد حرکت های صعودی و سودمند خواهد بود.

کارشناس بازار سهام

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی