سه شنبه, 19 دی 1396 - 11:46

رونمایی ایسوس در نمایشگاه CES ۲۰۱۸ از دستگاهی با چند کاربرد / روتر وای فای با قابلیت اسپیکر هوشمند

شرکت ایسوس در جریان نمایشگاه علم و فناوری CES ۲۰۱۸، از یک دستگاه جدید روتر وای فای که می تواند هم زمان نقش اسپیکر هوشمند مبتنی بر سیستم الکسا را ایفا کند، رونمایی کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت سی نت، شرکت ایسوس با معرفی دو دستگاه جدید از خانواده لیرا (Lyra)، محصولات مبتنی بر شبکه وای فای خود را توسعه و گسترش داد. نخستین دستگاه، لیرا وویس (Lyra Voice) نام دارد که یک سیستم وای فای AC۲۲۰۰ سه باندی بوده و هم زمان قادر است نقش یک اسپیکر هوشمند مبتنی بر دستیار صوتی شرکت آمازون که موسوم به الکساست، را هم ایفا کند.

دستگاه دومی که این شرکت تایوانی در این نمایشگاه رونمایی کرده است، می توان به لیرا تریو (Lyra Trio) اشاره کرد که یک روتر با سیستم وای فای دوبانده است که با همراهی روتر وویس، قادر است شبکه اینترنت بی سیم خانگی خوب و یکپارچه ای را برای کاربران به ارمغان بیاورد.

این دستگاه روتر وای فای جدید ایسوس بسیار جدید و منحصر بفرد بنظر می رسد چراکه تاکنون هیچ روتر وای فای و اینترنتی که قابلیت یکپارچگی با سیستم دستیار صوتی الکسای آمازون را داشته باشد، به بازار عرضه و معرفی نشده بود. به عبارتی دیگر و به زبانی ساده تر باید گفت این نخستین باری است که یک روتر وای فای می تواند هم زمان نقش یک اسپیکر هوشمند یا دستیار صوتی دیجیتالی را نیز ایفا کند.

ایسوس امکان کنترل هر دو روتر Voice و Trio را از طریق اپلیکیشن Lyra که بر روی گوشی های هوشمند کاربران نصب و دانلود می شود، را نیز فراهم کرده است.

طراحی و ظاهر هر دو روتر وای فای جدید این شرکت نیز از ویژگی های قابل توجه و جدیدی برخوردار شده است به عنوان مقال روتر تریو، طراحی سه گوش و مثلثی شکلی دارد که یادآور شکل و ظاهر یک اتو است. این روتر به آنتن های ۳×۳ برای فراهم کردن سرعت های بالا مجهز شده است و از قابلیت همواره فعال حفاظت از حریم خصوصی برای بالا بردن سطح امنیت بهره می برد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

روابط عمومی : 88938410-021

[email protected]

شبکه های اجتماعی فرصت امروز