دوشنبه, 17 مهر 1396 - 11:11

لری پیج و سرگئی برین به سرقت اسرار تجاری محکوم شدند

یک معمار مطرح آمریکایی دادخواستی را تقدیم دادگاه کرده که براساس آن سرگئی برین و لری پیج را به سرقت سازمان یافته اسرار تجاری محکوم کرده است. 

به گزارش زومیت، یک معمار آمریکایی شکایتی را بر علیه کمپانی گوگل مطرح کرده و مدعی شده که بنیانگذاران این کمپانی با در پیش گرفتن روش های سازمان یافته، اطلاعات و اسرار تجاری پروژه ها را از افرادی که ایده های خود را با گوگل مطرح می کنند، به سرقت می برند.

ال اتیا، اعلام کرده که ۵۰ سال را صرف توسعه روش و یک فناوری کرده که به ادعای وی یک فناوری انقلابی برای ساخت و ساز است. گوگل در سال ۲۰۱۰ میلادی با این معمار به توافق رسیده تا ایده وی را در قالب یک نرم افزار تجاری سازی کند. بنابر اطلاعات ارائه شده توسط اتیا، وی به همراه خانواده خود از نیویورک به پالو آلتو مهاجرت کرده تا این پروژه را تحت عنوان Project Genie در گوگل پیش ببرند.

اطلاعات ارائه شده نشان از این دارد که پروژه مورد نظر در قالب بخش گوگل ایکس زیر نظر غول جست وجو بوده و پروژه در این بخش توسعه  یافته است.

اطلاعات ارائه شده در دادخواست اتیا نشان از این دارد که سرگئی برین و لری پیج پس از گذشت مدتی وانمود کرده اند که پروژه متوقف شده و از  این  رو اتیا پروژه را ترک کرده است، حال آنکه به ادعای این معمار، گوگل به صورت مخفیانه پروژه Genie  را در قالب یک کمپانی جدید ادامه داده و آن را از زیرمجموعه بخش پروژه ایکس خارج کرده است. 

اتیا اعلام کرده که با وجود اینکه گوگل در ظاهر این پروژه را متوقف کرده، اما در باطن با تمام نیرو برای پیشبرد آن کار می کرده است. از جمله متهمان دیگر این پرونده باید به سباستین ثرون و همچنین اریک تلر اشاره کرد که مدیریت گوگل ایکس را برعهده داشته و وظیفه انجام مذاکرات با اتیا برعهده آن بوده است. 

براساس اطلاعات ارائه شده توسط قاضی پرونده، گوگل مدعی شده که اتیا پروژه را بدون هیچ چشم داشت از درآمد آینده و بدون هیچ شرطی به گوگل واگذار کرده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی