شنبه, 15 مهر 1396 - 15:10

ورود سایپا به تولید موتورسیکلت های برقی ایرانی از سال ۹۸

عضو هیأت مدیره و قائم مقام مدیرعامل شرکت ایدکو گفت: برنامه این شرکت برای سال 96 واردات 5 هزار دستگاه موتورسیکلت برقی است و در سال 97 هم 10 هزار دستگاه موتورسیکلت برقی به صورت سی کی دی وارد و مونتاژ خواهد شد و از سال 98 خط تولید این نوع موتور در شرکت ایدکو راه اندازی و تولید 10 هزار دستگاه به صورت داخلی سازی آغاز خواهد شد.

به گزارش کارپرس، حسن فروزان مهر با اشاره به نحوه ورود موتورسیکلت های برقی در ایران گفت: در سال 94 برای نخستین بار شرکت توسعه صنایع خودروی سایپا (ایدکو) اقدام به واردات موتورسیکلت های برقی کرد که این موتورها پس از بررسی و گذراندن استانداردهای مدنظر مورد قبول واقع شدند و در همان سال توانستیم این موتورها را شماره گذاری و وارد بازار کنیم و در حال حاضر تنها شرکتی هستیم که توانسته برای محصولات خود موفق به اخذ شماره گذاری شود.

وی افزود: در سال گذشته نیز براساس درخواست شهرداری تهران و با احساس نیازی که از سوی سازمان های مختلفی چون نیروهای مسلح، پلیس راهور، شرکت پست و پیک بادپا شهرداری تهران وجود داشت، با یکی از شرکت های بزرگ و تولید کننده جهان وارد مذاکره شدیم. فروزان مهر با بیان اینکه شرکت مورد نظر یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان موتورسیکلت برقی در جهان است و در سال بالغ بر یک میلیون و 700 هزار دستگاه موتورسیکلت برقی تولید و عرضه می کند، افزود: بر همین اساس جهت انجام سرمایه گذاری و ایجاد خط تولید در شرکت ایدکو و انتقال دانش فنی تولید موتور، مذاکراتی را با این شرکت انجام داده ایم و توافقاتی صورت پذیرفته است. علاوه بر این در جهت بومی سازی باتری این موتورها نیز با یکی از شرکت های داخلی مذاکراتی صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: با دو دانشگاه تهران و آزاد قزوین نیز به منظور داخلی سازی، راه اندازی خط تولید موتور، طراحی ظاهری، اپتیموم کردن باتری ها و. . . مذاکراتی صورت پذیرفته و در حال حاضر تولید آزمایشی نمونه های اولیه در حال انجام است.

عضو هیات مدیره ایدکو با اشاره به اینکه موتورهای برقی براساس 3، 5 و 6 کیلووات در ایران تولید خواهند شد، گفت: موتورهای برقی زیر 3 کیلووات نیاز به مجوز شماره گذاری ندارد و ایدکو برای راه اندازی خطوط تولید موتورسیکلت های 3، 5 و 6 کیلوواتی با هدف میزان حمل بار مناسب و پیمایش مسافت بیشتر برنامه ریزی کرده است.

فهرست کامل قیمت محصولات سایپا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی