شنبه, 15 مهر 1396 - 10:15

جویشگری امن؛ مختص کودکان

در شرایطی که استفاده از جویشگر بومی مزایای متعددی دارد و ما نیز به دنبال افزایش استفاده از این جویشگرها هستیم، شاید بتوان برای کودکان نیز جویشگری ایمن اختصاص داد؛ همانطور که گوگل استفاده از یک موتور جست وجوی خاص را برای کودکان توصیه می کند.

به گزارش ایسنا، اگرچه جویشگرهای بومی ایرانی هنوز فاصله زیادی با جویشگرهای بین  المللی نظیر گوگل و سایر جویشگرهای بومی دارند، اما بر هیچ کس پوشیده نیست که استفاده از جویشگر بومی در یک نگاه درازمدت، تاثیر زیادی در رونق فضای کسب وکار IT داشته و فرصت‏های شغلی فراوانی ایجاد خواهد کرد.

گوگل برای جست وجویی که به کودکان اختصاص دارد، موتور جست وجوی جداگانه ای به نام کیدرکس را اختصاص داده است.

وب سایت www.KidRex.org در واقع موتور جست وجوی سرگرم کننده و امن سفارشی توسط گوگل برای کودکان است. محیط صفحه اصلی درست مثل نقاشی مدادرنگی یا مدادشمعی کودکانه است. این موتور جست وجو از شیوه های جست وجوی اخلاقی و امن استفاده می کند و سعی در نمایش حتی المقدور تمام نتایج به شکلی فاقد مطالب نامناسب برای کودک می کند.

کیدرکس همچنین دارای یک پایگاه داده ویژه حاوی وب سایت های نامناسب و کلمات کلیدی هرزه است که به نمایش نتایج تمیز و عاری از آلودگی بیشتر کمک می کند. کیدرکس به پدر و مادرها توصیه می کند موتور جست وجوی پیش فرض را روی تبلت ها و کامپیوترهای کودکان خود از گوگل به کیدرکس تغییر دهند.

در توضیحات این موتور جست وجو آمده است:  «کیدرکس صفحات وب مرتبط با بچه ها را از طریق کل وب جست وجو می کند و از تکنولوژی جست وجوی امن گوگل استفاده می کند. جست وجوی امن گوگل سایت هایی را که حاوی محتوای نامناسب باشند پیدا کرده و آنها را از نتایج جست وجوی کودکان حذف می کند. فیلتر گوگل از فناوری پیشرفته برای بررسی کلمات کلیدی، عبارات وURL ها استفاده می کند. اگرچه هیچ فیلتری ۱۰۰درصد دقیق نیست، اما این فناوری بیشتر موارد نامناسب را از بین می برد.

علاوه بر تکنولوژی جست وجوی امن گوگل، کیدرکس پایگاه اطلاعاتی خود را از وب سایت های نامناسب و کلمات کلیدی دارد و محققان این موتور جست وجو، به صورت روزانه کیدرکس را آزمایش می کنند تا اطمینان حاصل کنند که کاربران و فرزندان شان بهترین تجربه وب را خواهند داشت. البته امکان دارد که سایت های نامناسب گاهی از طریق این موتور جست وجو یافت شوند، اما کیدرکس از کاربران خواسته تا موارد اینچنینی را گزارش کنند.»

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی