پنج شنبه, 13 مهر 1396 - 06:00

در سال ۲۰۱۸ شاهد افزایش قیمت موبایل های بدون حاشیه خواهیم بود

آینده به تلفن های هوشمند با نمایشگر بدون حاشیه تعلق دارد، روندی که در ابتدا با عرضه نسخه های موسوم به اج از محصولات سامسونگ آغاز شد، با عرضه شیائومی می میکس ادامه یافت، با گلکسی اس ۸ و نوت ۸  به اوج رسید و حالا با آیفون ۱۰ رقابت سر این موضوع به سرزمین اپل هم گسترش یافته است.

به گزارش دیجیاتو، اما مشکل اینجاست که تولید نمایشگرهای بدون حاشیه دشوار است و احتمال می رود افزایش تقاضا برای آنها در بازار، به بالا رفتن قیمت منجر شود. حتی همین امروز هم پنل نمایشگر بدون حاشیه به اندازه کافی تولید نمی شود و انتظار نمی رود در سال ۲۰۱۸ هم در شرایط تغییری ایجاد شود.

از طرف دیگر باید توجه داشته باشیم که هر تلفن هوشمند طراحی خاص خودش را دارد، در نتیجه امکان تولید انبوه پنل های بدون حاشیه و پایین آوردن قیمت وجود ندارد. هر تولید کننده براساس ویژگی های محصول خود صفحه نمایش های بدون حاشیه را در تعداد محدود سفارش می دهد و این موضوع به هزینه بالاتری نسبت به پنل های عادی منجر می شود.

در نهایت باید به نسبت تصویر ۱۸ به ۹ اشاره کنیم که اخیراً در بازار موبایل فراگیر شده و برای تولید آن نسبت به پنل های ۱۶ به ۹ تا ۲۰درصد مواد اولیه بیشتری مصرف می شود. بر همین اساس پیش بینی می شود افزایش قیمت پنل های بدون حاشیه در ۶ ماه دوم سال ۲۰۱۷ با نرخ بالاتر از ۱۰درصد رقم خورده و این روند در سال ۲۰۱۸ نیز ادامه داشته باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی