سه شنبه, 11 مهر 1396 - 09:53

خودروسازی لوتوس انگلستان رسما به تصاحب جیلی چین درآمد

پس از ماه ها گمانه زنی بالاخره گروه خودروسازی جیلی با خرید ۵۱درصد از سهام شرکت لوتوس انگلستان، این تولیدکننده خودروهای اسپورت را رسما تصاحب کرد.

به گزارش زومیت، شرکت خودروسازی ولوو سوئد و لوتوس انگلستان رسما در یک مجموعه و زیر نظر گروه خودروسازی جیلی چین قرار گرفتند، چراکه خرید شرکت لوتوس توسط جیلی با رقم ۶۵میلیون دلار نهایی شد.

براساس این قرارداد، شرکت لوتوس مالکیت ۵۱درصد از سهام شرکت مادر لوتوس و گروه خودروسازی اتیکا مالزی، ۴۹درصد از این شرکت انگلیسی را به تصاحب خود درآوردند. این اقدام همچنین باعث ایجاد تغییراتی در قسمت مدیریت شرکت لوتوس می شود، چراکه دنیل دانگ لی، مدیر اجرایی و اقتصادی شرکت جیلی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت لوتوس انتخاب شده است.

همچنین دو نفر دیگر از مدیران ارشد جیلی نیز به عنوان اعضای جدید هیأت مدیره لوتوس برگزیده شدند. در همین حال، ژان مارک گیلز همچنان به عنوان مدیر اجرایی لوتوس باقی ماند.

وی درباره این قرارداد و خرید شرکت لوتوس توسط گروه خودروسازی جیلی اظهار داشت: ما اکنون بهترین و باکیفیت ترین خودروهای شرکت در طی ادوار گذشته را تولید می کنیم. ما حالا با این اقدام در تولید خودروهای اسپورت لوکس که نشان دهنده قدرت و سابقه لوتوس در تولید این دسته از خودروها است، با افزایش کیفیت در قسمت های دینامیک خودرو، کاهش وزن، تغییر در طراحی و آیرودینامیک خودرو به واسطه همکاری با گروه خودروسازی جیلی چین، عصر جدیدی رقم خواهیم زد.

شرکت جیلی در اردیبهشت ماه امسال مذاکراتی در راستای خرید شرکت مادر خودروسازی لوتوس انگلستان انجام داده بود، اما پیش از آن شایعاتی در این زمینه و در اواخر سال گذشته شنیده شده بود. در همین حال، شرکت جیلی موفق به خریداری ۴۹.۹درصد از سهام شرکت خودروسازی پروتون مالزی نیز شد.

کارشناسان اعتقاد دارند که به احتمال بسیار زیاد جیلی همان استراتژی را در مدیریت شرکت لوتوس به کار خواهد گرفت که پیش از این در مورد شرکت ولوو استفاده کرده بود. این بدان معنا است که مهندسان انگلیسی همچنان کنترل بخش توسعه خودروهای اسپورت لوتوس را در اختیار خواهند داشت، اما با پشتوانه ای قوی تر نسبت به گذشته و به واسطه حمایت بانکی گروه خودروسازی جیلی.

فهرست کامل قیمت خودرو جیلی 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی