دوشنبه, 10 مهر 1396 - 09:56

مدیرعامل پورشه: تسلا را رقیب خود نمی دانیم

حدود دو سالی می شود که آقای الیور بلوم، بر صندلی ریاست کمپانی آلمانی پورشه تکیه زده است. قبل از او آقای ماتیاس مولر عهده دار این سمت بود که با تصمیمات اتخاذشده به کمپانی مادر یعنی فولکس واگن نقل مکان کرده و اکنون مدیریت این کمپانی بزرگ را برعهده دارد. این تغییرات احتمالا به دلیل رسوایی مربوط به تقلب در اعلام میزان آلایندگی در گروه فولکس واگن انجام شد.

به گزارش دیجیاتو، به هر ترتیب آقای بلوم که قبلا مدیر بخش تولید پورشه بود، با ارتقای سمت اکنون به عنوان مدیرعامل این شرکت پرافتخار شناخته می شود.

همانطور که قبلا در خبرها آمده بود کمپانی پورشه براساس استراتژی جدید خود وارد عرصه خودروهای الکتریکی خواهد شد.

در این راستا کانسپت Mission E نخستین خودروی تمام برقی این شرکت خواهد بود که از سال 2019 وارد فاز تولید می شود. در ادامه نیز این کمپانی قصد دارد تا سال 2023 نیمی از محصولات خود را با پیشرانه های الکتریکی راهی خیابان ها کند.

برخی گمانه زنی ها حکایت از آن دارند که نخستین خودروی برقی پورشه رقیب مستقیم تسلا مدل S خواهد بود، اما آقای بلوم در مصاحبه با فایننشال تایمز تأکید کرده که قرار نیست این اتومبیل با مدل S رقابت کند. وی در این باره گفته: پورشه از روش های اختصاصی خود پیروی می کند. ما در گذشته این راه را در پیش گرفته ایم و در آینده نیز آن را ادامه خواهیم داد، بنابراین خیلی مهم نیست که تسلا چه کاری انجام می دهد.

آقای بلوم در ادامه صحبت های خود به تمجید از بنیانگذار و مدیرعامل تسلا پرداخته و از ایلان ماسک به خاطر نوآوری هایی مثل استفاده از صفحه نمایش بزرگ به اندازه ipad و کمک به پیشرفت صنعت خودرو تشکر کرده است. البته آقای بلوم بیشتر به خاطر «برداشتن گام نخست» تسلا را شایسته احترام می داند.

اگرچه پورشه و تسلا هر دو جزو خودروسازان مطرح دنیا هستند، اما ساخته های آنها تفاوت های بنیادینی با هم دارند. درحالی که پورشه جزو برندهای سنتی به حساب می آید، تسلا نام خود را به عنوان یک خودروساز پیشرفته بر سر زبان ها انداخته است. مدیرعامل پورشه افزوده که سودده بودن امری حیاتی برای این کمپانی است، اما برای تسلا این مسئله چندان اهمیت ندارد.

در مقطع زمانی کنونی، اوضاع برای پورشه بسیار مطلوب است، زیرا آمار فروش محصولات این شرکت بیش از هر زمان دیگری بوده و سود مناسبی هم عاید آن می شود.

با توجه به این آمار و حاشیه سود بالایی که پورشه دارد، این کمپانی می تواند روی موفقیت Mission E و مدل های بعدی به خوبی سرمایه گذاری کند.

شاید در آینده محصولات پورشه آنقدر پیشرفته شوند که این بار ایلان ماسک به تمجید از آنها پرداخته و مدیریت الیور بلوم را تحسین کند!

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی