پنج شنبه, 06 مهر 1396 - 07:50

آیا گلکسی S9 می تواند آیفون X را شکست دهد؟

سامسونگ یک حسگر دوربین جدید ساخته که باعث می شود دوربین گلکسی S9 شگفت انگیزتر شود، اما آیا این ویژگی جدید برای برتری بر آیفون X  کافی خواهد بود؟

به گزارش تک تایمز، نبرد فعلی در صنعت گوشی های هوشمند بین سامسونگ نوت 8 و آیفون X  است، اما یک گزارش می گوید سامسونگ در حال کار روی گلکسی S9 است تا آن را به عنوان پرچمدار جدید و با قابلیت رقابت بیشتر با پرچمدار اپل معرفی کند. دوربین های گوشی های هوشمند گلکسی سامسونگ مدت هاست یکی از نقاط قوت در زمینه فروش آن هستند و این روند احتمالا با گلکسی S9 تغییر نخواهد کرد.

طبق گزارش ETNews، سامسونگ یک حسگر دوربین جدید را ساخته که می تواند فیلم ها را تا 1000 فریم در ثانیه ضبط کند، درحالی که آیفون X قابلیت ضبط فیلم با 240 فریم بر ثانیه را دارد. این حسگر برای تولید انبوه در ماه نوامبر برنامه ریزی شده است که آن را برای عرضه همراه گلکسی S9 در ماه مارس یا آوریل 2018 آماده خواهد کرد.

قابلیت ضبط با 1000 فریم در ثانیه به این معنی است که دوربین گلکسی S9 قادر به گرفتن ویدئوهای بسیار دقیق و با جزییات است و راه های جدیدی را برای کاربران برای تنظیم و ادیت فیلم های شان فراهم می کند. این حسگر همچنین اجازه می دهد دوربین گلکسی S9 ویدئوهای حرکت آهسته  (slow motion) را تا 40 برابر بهتر تصویربرداری کند.

حسگر جدید دوربین، با این حال برای نخستین بار در گلکسیS9  تعبیه نمی شود، بلکه محصول شرکت رقیب، یعنی سونی و در مدل Xperia XZ1 نیز وجود دارد. این گوشی هوشمند دارای یکی از بهترین دوربین های موجود در بازار شناخته می شود.

سنسور طراحی شده توسط سامسونگ دارای یک طراحی سه لایه با پردازش منطقی و حافظه روی تراشه است. با توجه به حافظه ای که در تراشه ساخته شده است، حسگر قادر خواهد بود قبل از اینکه فیلم توسط برنامه دوربین گلکسی S9 ذخیره شود، آن را با سرعت بالا به صورت در جا ذخیره کند. این بدان معناست که ضبط ویدئوی حرکت آهسته به تنها چند ثانیه محدود می شود.

حسگر دوربین جدید سامسونگ، بازار گلکسی S9 را به خوبی تأمین خواهد کرد، اما با ضبط ویدئوی حرکت آهسته، این ویژگی ممکن است به تنهایی و به اندازه کافی برای ایستادن در برابر آیفون X کافی نباشد. احتمالا دوربین ارتقا یافته تنها ویژگی جدید در مورد گلکسی S9 نخواهد بود، هرچند که قبلا گزارش شده است که اندازه و کیفیت صفحه نمایش همانند گلکسی S8 خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی