پنج شنبه, 06 مهر 1396 - 07:40

10 کشور نخست جهان در ارائه اینترنت پرسرعت

مؤسسه آکامای تکنولوژی فهرستی از ۱۰ کشور پیشگام و برتر در سرعت اینترنت ارائه داده که در این رده بندی، کره جنوبی رتبه نخست را کسب کرده است.

به گزارش وب سایت fastmetrics، مؤسسه آکامای تکنولوژی در آخرین به روزرسانی خود فهرستی از میانگین سرعت اینترنت در کشورهای مختلف جهان را ارائه داده است.

مؤسسه آکامای تکنولوژی مستقر در ماساچوست ایالات متحده آمریکا، هر سه ماه در هر سال گزارش هایی از میانگین سرعت اینترنت کشورهای مختلف ارائه می دهد و براساس این رده بندی، کشورهای پیشگام در سرعت اینترنت برای جهانیان شناخته می شوند.

بر این اساس، ۱۰ کشور دارای اینترنت پرسرعت در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی به ترتیب عبارتند از کره جنوبی، نروژ، سوئد، هنگ کنگ، سوئیس، فنلاند، سنگاپور، ژاپن، دانمارک و ایالات متحده آمریکا.

میانگین سرعت اینترنت از کشوری به کشور دیگر متفاوت است و در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶، میانگین سرعت اینترنت در جهان ۶.۳ مگابیت بر ثانیه بوده که در مقایسه با میانگین آن در سه ماهه نخست سال جاری که ۷.۲ مگابیت بر ثانیه بوده، ۲.۳ درصد رشد و افزایش داشته است. با این همه کشورهای منطقه اسکاندیناوی نظیر نروژ، سوئد، فنلاند و دانمارک و همچنین کشورهای آسیای شرقی نظیر کره جنوبی، هنگ کنگ، سنگاپور و ژاپن از جمله کشورهای پرسرعت جهان به شمار می روند.

در این رده بندی کشورهای لاتویا و هلند جای خود را به کشورهای دانمارک و ایالات متحده آمریکا دادند و از ماندن در ۱۰ کشور پرسرعت جهان بازماندند. آمریکا هم اکنون با ۲۲ درصد افزایش میانگین سرعت اینترنت در رده بندی سه ماهه نخست سال جاری میلادی به جمع ۱۰ کشور پرسرعت پیوسته است، چراکه در رده بندی پیشین، جزو این جمع نبود.

در این رده بندی، در قاره آفریقا کشور کنیا با میانگین ۱۳.۷ مگابیت بر ثانیه، در قاره آسیا کره جنوبی با میانگین ۲۸.۶ مگابیت بر ثانیه، در اقیانوسیه کشور استرالیا با میانگین ۱۵.۷ مگابیت بر ثانیه، در قاره اروپا کشور انگلستان با میانگین ۱۶ مگابیت بر ثانیه و در قاره آمریکا کشور ایالات متحده آمریکا با ۱۸.۷ مگابیت بر ثانیه پرسرعت ترین اینترنت جهان را به خود اختصاص داده اند. 

ایران، در میان کشورهای خاورمیانه، باوجود استفاده روزافزون و گسترده اینترنت و شبکه های اجتماعی، با میانگین سرعت ۵.۸ مگابیت بر ثانیه در این رده بندی حضور دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی