پنج شنبه, 06 مهر 1396 - 07:30

هک سیستم انتخاباتی آمریکا تأیید شد

وزارت امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا، حمله هکرهای روسی به سیستم رای گیری انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته را در ۲۱ ایالت این کشور تأیید کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، پس از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا که در نهایت دونالد ترامپ برنده آن شد، گمانه زنی ها و شک و شبهه هایی درباره حمله هکرهای روسی به سیستم رای گیری انتخابات در این کشور ایجاد شد. این هکرهای روسی که گفته می شود دولت روسیه از آنها حمایت می کرده است، به ایجاد اختلال در روند رای گیری انتخابات سال گذشته اقدام کرده بودند.

به گفته مقامات امنیتی این کشور، این بدان معنا نیست که نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تغییر کرده یا دستکاری شده است. ضمنا اطلاعات ارائه  شده هرگونه سرقت اطلاعات یا نصب بدافزار از سوی هکرها را روی سیستم های انتخاباتی رد می کند.

جانت مانفرا، معاون وزیر امور خارجه  آمریکا در حوزه  امنیت سایبری و ارتباطات، طی جلسه  ای با اعضای کمیته  جاسوسی سنای آمریکا اعلام کرد شبکه  سیستم انتخابات سال گذشته آمریکا در ۲۱ ایالت توسط هکرهای روسی مورد حمایت دولت این کشور، مورد حمله قرار گرفته بوده است.

وزارت امنیت داخلی کشور آمریکا این حمله را تأیید کرده، اما از ذکر نام دقیق ایالت های مورد نظر طفره رفته است. این در حالی  است که پیش تر هم روسیه تمامی این اتهامات مداخله جویانه و جاسوسی را رد کرده بود.

البته تماس های برقرار شده با شماری از مقامات اجرایی در زمینه  انتخابات، نام ایالت هایی را که مورد حمله قرار گرفته اند، مشخص کرده است. ایالت های آلاباما، کلورادو، فلوریدا، مینسوتا، تگزاس و واشنگتن از جمله ایالاتی بودند که اعلام کرده بودند مورد هجوم و حملات سایبری هکرهای روسی قرار گرفته بودند که البته به گفته آنها، این حملات موفقیت آمیز نبوده است. ایالت های آریزونا و ایلینوی هم تأیید کرده بودند که سال گذشته هدف این هکرها واقع شده بودند.

گزارش ها و پیگیری هایی که نزدیک به یک سال به طول انجامید، گمانه زنی ها درباره حملات هکرهای روسی در روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تأیید کرد و موجب شد مقامات مسئول برای ارتقای سیستم امنیتی انتخابات در سال های آینده بیشتر آماده شوند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی