پنج شنبه, 30 شهریور 1396 - 08:30

برنامه جدید پورشه برای ساخت خودروی برقی

مدیران پورشه از برنامه های آینده این شرکت آلمانی، برای ساخت خودروی برقی خبر دادند. نخستین خودروی تمام برقی این شرکت در اواخر سال ۲۰۱۹ عرضه خواهد شد.

ماتیاس مولر، مدیرعامل گروه خودروسازی فولکس واگن، در نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۲۰۱۷ از برنامه جدی فولکس واگن جهت ارائه خودروهای برقی خبر داد که در نتیجه، شرکت پورشه به عنوان شرکت زیرمجموعه فولکس واگن، تحت تأثیر برنامه جدید فولکس واگن مبنی بر ارائه مدل برقی از تمام مدل های تولیدی تا سال ۲۰۳۰ قرار گرفته است. در ادامه، به دو برنامه پورشه در راستای بیانه فولکس واگن می پردازیم.

مدل برقی پورشه 911

پورشه قصد دارد مدل 911 (باکستر) را به پیشرانه برقی مجهز کند. مایکل اشتاینر، مدیر بخش تحقیق و توسعه پورشه می گوید:

استفاده از فناوری پیشرانه های برقی در خودروی اسپورت، در شتاب کلی خودرو تأثیر مناسبی خواهد داشت، اما به دلیل وزن بیشتر، هندلینگ تحت تأثیر قرار می گیرد. برای رفع این مشکل، باید منتظر پیشرفت بیشتر فناوری پیل های سوختی و افزایش ظرفیت ذخیره انرژی در باتری ها باشیم.

مدیران پورشه به استفاده از باتری های سالید استیت (الکترود و الکترولیت جامد) به عنوان فناوری آینده در خودروهای اسپورت امیدوار هستند. این باتری ها که نسبت به باتری های لیتیوم-یون سبک تر و کوچک تر هستند، تا چند سال دیگر به بازار عرضه خواهند شد.

اشتاینر گفت: ما معتقدیم که با استفاده از فناوری جدید باتری ها، توانایی رقابت در بازار خودروهای برقی را خواهیم داشت؛ اما این باتری ها هنوز در مرحله توسعه و پیش تولید هستند.

پورشه در حال حاضر، مدل اولیه باکستر جدید با پیشرانه برقی را آزمایش کرده است، اما به دلیل وزن بیشتر که پایداری خودرو در پیچ ها را هم تحت تأثیر قرار می دهد، سرعت قابل قبولی ارائه نداده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی