سه شنبه, 14 شهریور 1396 - 09:58

تیم کوک پشت مهاجران اپل

تیم کوک با اشاره به اینکه تصمیمات مرتبط با مهاجران باید ریشه در ارزش های آمریکایی داشته باشد، در توییتی از کارمندان مهاجر خود حمایت کرد. به گزارش زومیت، تیم کوک مدیرعامل کمپانی اپل، در توییتی مجددا حمایت خود از دریمرها را اعلام کرد. دریمرها افرادی هستند که گرچه همراه اولیای خود به صورت غیرقانونی وارد خاک آمریکا شده اند ولی از کودکی در آنجا زندگی کرده و به مدرسه رفته اند.

DREAM مخفف کلمات توسعه، آسایش و تحصیلات برای اقلیت های بیگانه است و در چند سال اخیر اصطلاحا به افرادی که در کودکی به آمریکا مهاجرت کرده و دوران مدرسه را هم در این کشور سپری می کنند، گفته می شود که به نوعی کنایه نیز به حساب می آید.

کوک اعلام کرد که پشتیبان حقوق کارمندانش خواهد بود و همچنین تصریح کرد آنها سزاوار احترامی برابر با دیگر افراد جامعه بوده و هر راه حل دیگری هم که به منظور اصلاحات قوانین مهاجرتی بخواهد تصویب شود باید همتراز با ارزش های آمریکایی باشد.

متن توییت شده تیم کوک در ۳ سپتامبر ۲۰۱۷ به شرح زیر است:

۲۵۰ نفر از همکاران ما در کمپانی اپل دریمر هستند. من پشت آنها خواهم ایستاد. آنها سزاوار احترامی برابر با دیگران بوده و هر راه حل دیگری هم باید ریشه در ارزش های آمریکایی داشته باشد.

پس از آنکه گزارش ها از تصمیم دولت ترامپ مبنی بر کنار گذاشتن سیاست داکا حکایت داشت، حدود ۳۰۰ تن از رهبران تکنولوژی آمریکا، در ابتدای همین هفته، توماری را امضا کرده و درخواست خود مبنی بر ابقای این سیاست را به دست دولت رساندند. سیاست داکا به دریمرهایی که نام شان در دولت فدرال ثبت شده باشد اجازه ماندن در آمریکا را می دهد. داکا سیاستی برای محافظت از مهاجران غیرقانونی است که از کودکی به آمریکا برده شده اند. تیم کوک یکی از امضاکنندگان این تومار بوده است.

دولت ترامپ اعلام کرده است که در حال تصمیم گیری نهایی در مورد سرنوشت برنامه داکا است و احتمالا روز سه شنبه ۵ سپتامبر ۲۰۱۷، خبری در این مورد منتشر خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی