یکشنبه, 12 شهریور 1396 - 10:16

ادی کیو از سرپرستی تیم توسعه سیری برکنار شد / تغییرات در اپل

براساس اطلاعات به روز شده صفحه مدیران ارشد اپل ادی کیو از این پس مسئول توسعه دستیار دیجیتال سیری نیست.

به گزارش زومیت، براساس به روزرسانی جدیدی که در صفحه مدیران کمپانی اپل اعمال شده است، ادی کیو از این پس مسئول واحد توسعه دستیار هوشمند اپل، موسوم به سیری نیست. این خبر ابتدا توسط وب سایت اپل  اینسایدر منتشر شد. در حال حاضر مسئولیت تیم توسعه دستیار دیجیتال سیری بر عهده کریگ فدریگیاست. فدریگی هم اکنون سمت معاونت ارشد واحد مهندسی نرم افزار اپل را نیز بر عهده دارد. 

ادی کیو سرویس ها و نرم افزارهای مبتنی بر اینترنت اپل را ایجاد کرده است و در واقع می توان گفت تمام سرویس های آنلاین کوپرتینویی ها از جمله نقشه، موسیقی، آیتونز، آی کلاد و سیری زیر نظر وی توسعه داده شده اند. اپل اخیرا دو تن از مدیران ارشد واحد تلویزیون شرکت سونی را به استخدام خود درآورده است تا بخش محتوای ویدئویی این شرکت را راه اندازی کنند؛ البته این دو نفر باید در نهایت به کیو گزارش دهند و اکنون با تغییرات سازمانی صورت گرفته و سپرده شدن مسئولیت هدایت تیم توسعه سیری به کریگ فدریگی، به نظر می رسد کیو  می تواند زمان بیشتری برای سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری اپل در حوزه برنامه نویسی هالیوود صرف کند.

این اقدام همچنین نشان از افزایش اهمیت دستیار صوتی سیری برای اپل دارد. فدریگی پیش از این در توسعه دو سیستم  عامل مک  اواس و آی اواس فعالیت داشته است. حال اپل می خواهد با واگذار کردن مسئولیت توسعه سیری به فدریگی، قابلیت های بیشتری به دستیار شخصی خود اضافه کند.

اپل می خواهد سیری امکاناتی بیش از تنظیم هشدار، تنظیم یادآور و جست وجوی ساده اطلاعات به کاربران ارائه دهد تا بدین ترتیب دستیار دیجیتال این شرکت به طور جدی تری با دستیارهای دیجیتال قدرتمند شرکت های آمازون، گوگل و مایکروسافت رقابت کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی