چهارشنبه, 08 شهریور 1396 - 16:13

فرمان از کورتانا و اطاعت از الکسا / وقتی مایکروسافت و آمازون متحد می شوند

مایکروسافت و آمازون توافق کردند تا دستیارهای دیجیتالی خودشان یعنی کورتانا و الکسا را با یکدیگر ترکیب کنند. به گزارش نیویورک تایمز، کاربران الکسا در دستگاه های مختلف می توانند کورتانا را به خدمت بگیرند و بالعکس.

به گزارش دیجیاتو، البته شیوه استفاده از این دو ابزار در ابتدا برای کاربران کمی عجیب خواهد بود؛ مثلا باید بگویید «الکسا، کورتانا را باز کن» تا دستیار دیجیتالی مایکروسافت به اجرا درآید. به همین صورت بیان عبارت «هی کورتانا، الکسا را باز کن» دستیار هوشمند آمازون را فعال خواهد ساخت.

این یکپارچگی بین دو پلتفرم، به کاربران الکسا اجازه می دهد تا به برخی از ویژگی های منحصر به فرد کورتانا دست یابند.

مثلا دستیار مایکروسافت به نرم افزارهای مجموعه آفیس دسترسی دارد و بنابراین الکسا هم به واسطه کورتانا می تواند چنین قابلیتی را به دست آورد. از طرفی، کاربران اکوسیستم مایکروسافت هم می توانند به مجموعه قابلیت های پرشمار الکسا دست یابند.

این اقدام از سوی هر دو کمپانی غیر منتظره بود؛ مایکروسافت چند وقتی است که اسپیکر اختصاصی مجهز به کورتانا را با همکاری شرکت هارمان کاردن در دست توسعه دارد و می خواهد دستیار صوتی خودش را درون خودروها، ترموستات ها و دیگر ابزارهای هوشمند قرار دهد.

در شرایط کنونی، آمازون، مایکروسافت، اپل و گوگل، چهار رقیب اصلی در حوزه دستیارهای صوتی محسوب می شوند و سامسونگ هم به تازگی در این حوزه قدم گذاشته است.

همکاری مایکروسافت و آمازون می تواند شرکت های دیگر را هم وادار سازد تا رویکرد مشابهی را در پیش گیرند، ضمن اینکه «جف بزوس» مدیرعامل آمازون و «ساتیا نادلا» مدیرعامل مایکروسافت هم از پیوستن اپل و گوگل به جمع شان استقبال کرده اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی