یکشنبه, 05 شهریور 1396 - 15:10

رکورد تولید ۱۵۰میلیون خودرو توسط فولکس واگن

گروه خودروسازی فولکس واگن پس از ۸۰ سال، به رقم تولید ۱۵۰میلیون دستگاه خودرو دست یافت.

به گزارش زومیت، درحالی که فولکس واگن سعی دارد با تمرکز بر خودروهای برقی، مشکلات ناشی از رسوایی آلایندگی را پشت سر بگذارد، این هفته جشن کوچکی برگزار کرد. فولکس واگن به رقم تولید کلی ۱۵۰میلیون خودرو دست یافت و برای گرامیداشت این رویداد، یک دستگاه گلف GTE که کمپانی را به این رقم رسانده است، از کارخانه ولفسبورگ، با بدرقه خاص راهی بازار کرد.

فولکس واگن پس از ۸۰سال فعالیت موفق به تولید این تعداد خودرو شده است. این شرکت در سال ۱۹۳۷ تأسیس شد و هم اکنون در ۱۴کشور مختلف، ۵۰ خط تولید دارد.

 خودروی GTE نشان دهنده تعهد فولکس واگن به تولید خودروهای برقی و بیانگر نقش بزرگ مدل گلف، در رسیدن به عدد ۱۵۰ میلیون است. تا سال ۲۰۱۳، فولکس واگن ۳۰میلیون دستگاه خودرو از مدل گلف به فروش رسانده بود و سپس با عرضه نسل هفتم این مدل، این عدد به ۳۴میلیون افزایش یافت.

همچنین از مدل های پولو ۱۷میلیون دستگاه، جتا ۱۹.۵ میلیون دستگاه و پاسات ۲۰میلیون دستگاه تولید شده است. مدل دیگری که نقش مهمی در رسیدن به این رقم دارد، فولکس واگن بیتل است. تا قبل از توقف تولید آن در سال ۲۰۰۳، بیش از ۲۱.۵ میلیون دستگاه از آن تولید شده بود.

کارخانه ولفسبورگ نیز مهم ترین نقش را در تولید خودروهای فولکس واگن دارد. از زمان تأسیس این کارخانه در ۷۲ سال پیش، ۴۴میلیون خودرو در این کارخانه تولید شده است.

تا امروز، فولکس واگن بیش از ۶۰مدل مختلف تولید کرده است و در سال جاری، حدود ۱۰مدل جدید دیگر به کلکسیون فولکس واگن اضافه می شود. از سال ۲۰۲۰، عرضه خودروهای برقیI.D  این شرکت، با هدف تولید یک میلیون خودرو برقی تا سال ۲۰۲۵ آغاز خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی