یکشنبه, 22 مرداد 1396 - 09:35

امیدواری اچ تی سی با وجود ضرردهی در سه ماهه دوم ۲۰۱۷

گزارش مالی اچ تی سی نشان می دهد که این شرکت در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، ۷۲.۴۷ میلیون دلار ضرر کرده است.

به گزارش زومیت، دیروز شرکت تایوانی اچ تی سی گزارش مالی مربوط به سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ را منتشر کرد. طبق این گزارش، اچ  تی  سی در یک دوره  سه ماهه  منتهی به ماه ژوئن، ۷۲.۴۷ میلیون دلار ضرر کرده است. ضرر خالص این دوره پس از مالیات، به ۶۴ میلیون دلار می رسد. با وجود این، مدیران شرکت تایوانی دلایلی برای خوش بین بودن اعلام کرده اند؛ اول اینکه سود ناویژه  این بازه، ۱۳.۷ درصد بوده است. به علاوه درآمد این سه ماهه  در مقایسه با سه ماهه  اول سال جاری میلادی، ۱۱ درصد بهبود یافته است.

سومین دلیل اینکه عملکرد اچ  تی  سی در این دوره، از سال ۲۰۱۵ تا کنون، بهترین عملکرد محسوب می شود. تمام این موارد، مدیران اچ  تی  سی را امیدوار کرده است که وضعیت مالی این شرکت در آینده  نزدیک به نقطه  سربه سر برسد. بر اساس گزارش اچ  تی  سی، در سه ماهه  دوم امسال، این شرکت توانست فرآیند تولید گوشی های خود را بهینه تر کند و هزینه های تولید را تا ۶.۵درصد کاهش دهد.

اچ  تی  سی اعلام کرده است که استقبال خوب از گوشی یو ۱۱، یکی از اصلی ترین دلایل موفقیت این سه ماهه  بوده است. پس از گوشی یو الترا، مدل یو ۱۱ دومین پرچمدار اچ تی سی در سال ۲۰۱۷ محسوب می شود. این گوشی توانست بازخورد خوبی از مراجع بررسی گوشی های هوشمند به دست آورد، ولی با وجود این و تبلیغات گسترده ی اچ تی سی در سراسر جهان، یو ۱۱ فروش خیلی خوبی در خارج از تایوان نداشت.

اچ تی سی یکی از معدود تولیدکنندگان گوشی هوشمند است که به طور منظم، گزارش های مالی خود را منتشر می کند. در این دوره به لطف استقبال از گوشی یو ۱۱، اوضاع اچ تی سی بهتر و انگیزه  سرمایه گذاران هم بیشتر شد. به علاوه این شرکت اعلام کرد که قصد دارد با تمرکز بر فناوری واقعیت مجازی (VR)، اوضاع مالی خود را بهبود بخشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی