شنبه, 21 مرداد 1396 - 08:58

اینتل ۱۰۰ خودروی خودران وارد جاده ها می کند

اینتل و موبایل آی (MobileEye)، با توسعه سطح ۴ خودروهای خودران به سمت حذف کامل انسان از کنترل خودرو قدم برداشتند.

به گزارش زومیت اوایل سال ۲۰۱۷ بود که اینتل از برنامه خرید شرکت موبایل آی (MobileEye)، به ارزش ۱۵ میلیارد دلار خبر داد. موبایل آی در زمینه فناوری خودرو های خودران فعالیت می کند و پس از پیوستن به اینتل، این دو شرکت بدون اتلاف وقت، وارد مرحله اجرایی برنامه های خود شدند.

اینتل اعلام کرد که قصد دارد 100 خودروی خودران سطح ۴ را در ایالات متحده و اروپا وارد جاده ها کند. اینتل امیدوار است که این تعداد را تا پایان سال جاری پس از چند مرحله، به آزمایش عملی برساند. سطح ۴ خودروهای خودران سطح بسیار بالایی از هوشمندسازی محسوب می شود. در این سطح خودرو با کنترل کامل و مشاهده محیط، اشتباهات انسان را خنثی می کند. البته هنوز هم انسان می تواند کنترل خودرو را به دست بگیرد اما در بعضی حالت ها هیچ کنترلی نخواهد داشت. تفاوت اصلی سطح ۴ و سطح ۵ این است که در سطح پنجم، انسان به هیچ طریقی قابلیت کنترل نخواهد داشت.

امنان جاشوا ، نایب رئیس اینتل و مدیر عامل موبایل آی می گوید:

توسعه و تست خودروها در شرایط دنیای واقعی بازخورد آنی به ما می دهد و به روند پیشرفت فناوری و حل مشکلات در خودروهای کاملاً خودران، سرعت می بخشد. هدف ما، توسعه ی نوعی از فناوری خودروی خودران است که در هر جایی بکار گرفته شود، به همین منظور باید به خودروها در شرایط گوناگونی آموزش داده شود و مورد آزمایش قرار گیرد.

اینتل بر فناوری فعلی موبایل آی که شامل مسیریابی، حس تشخیص و دید کامپیوتری بوده اعتماد کامل  کرده است. اینتل یک پلتفرم باز، با امکان مدیریت مرکز داده ها و ارتباطات با سرعت 5G را در اختیار قرار می دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی