شنبه, 21 مرداد 1396 - 08:53

ال جی باوجود ضرردهی، به تولید گوشی هوشمند ادامه می دهد

با وجود اینکه بخش موبایل ال جی در وضعیت مالی بدی قرار دارد، این شرکت قصد دارد همچنان به تولید گوشی  هوشمند ادامه دهد. 

ال جی الکترونیکس اعلام کرد که در سال های آینده هم قصد دارد در بخش تولید گوشی های موبایل خود، سرمایه گذاری کند. تحلیلگران صنعتی می گویند ال جی نمی تواند این بازار را از دست بدهد و ممکن است در آینده بتواند جلوی ضرر و زیان بخش موبایلش را بگیرد. پیش از این ال جی اعلام کرده بود که امسال، جلوی ضرر دادن بخش موبایل خود را خواهد گرفت ولی گزارش  مالی سه ماهه دوم سال جاری میلادی نشان می دهد که این ادعا به حقیقت نپیوسته است. در این بازه، بخش موبایل ال جی ۱۱۷ میلیون دلار ضرر کرده است و در شرایط ناامیدکننده ای قرار دارد. 

به گزارش زومیت، سهامداران ال جی بیش از هر چیز، از وضعیت گوشی های رده بالای این شرکت ناراضی هستند. حتی خود ال جی هم معتقد است که استقبال زیادی از گوشی های رده بالا و پرچم دار این شرکت در سه ماهه منتهی به ماه جولای نشده است. حتی تغییرات زیاد در طراحی جی ۶ در مقایسه با جی ۵ هم نتوانست توجه کاربران را جلب کند.

در حال حاضر ال جی سرمایه گذاری زیادی روی گوشی وی۳۰ کرده است؛ این گوشی از نمایشگری بدون حاشیه با نسبت تصویر ۱۸ به ۹ استفاده می کند که مشابه آن را پیش از این در گوشی جی ۶ دیده بودیم؛ بنابراین باید دید استراتژی ال جی برای جلب توجه کاربران چه خواهد بود. البته با وجود ضرردهی فراوان، ال جی توانسته است شرایط بخش موبایلش را بهبود بخشد. انتظار می رود میزان زیان این بخش در کل سال ۲۰۱۷، به ۴۳۹ میلیون دلار برسد که در مقایسه با سال گذشته، تقریبا نصف شده است. 

سئو کی-من از موسسه تحقیقاتی ال جی الکترونیکس معتقد است که ال جی نباید بازار گوشی های هوشمند را رها کند. او شانس بزرگ ال جی را در هوش مصنوعی و ادغام آن با گوشی های هوشمند می داند. اگر ال جی بتواند زودتر و بهتر از رقبای خود، هوش مصنوعی را به گوشی هایش بیاورد، ممکن است بتواند درصد بیشتری از این بازار رقابتی را تصاحب کند. تا آن زمان، ال جی قصد دارد از گوشی های خود در زمینه اینترنت اشیاء استفاده کند؛ صنعتی که سوددهی زیادی دارد و ارزش آن در کمتر از پنج سال، از یک تریلیون دلار عبور خواهد کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی