شنبه, 21 مرداد 1396 - 08:48

سوددهی شارپ در سه فصل مالی پیاپی

شارپ چندی پیش به مالکیت فاکس کان چین درآمد. حال گزارش مالی شارپ نشان می دهد که مالکیت فاکس کان تاثیری جدی در سوددهی این شرکت ژاپنی داشته است.

به گزارش زومیت، شرکت شارپ نتایج مالی خود برای سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ را منتشر کرد. این گزارش نشان می دهد شارپ برای سومین فصل پیاپی به سوددهی رسیده است و این بدان معنا است که برنامه های کاهش هزینه فاکس کان برای این شرکت به سرانجام رسیده است. اگر شارپ بتواند در فصل مالی بعدی نیز به سودآوری برسد، پس از چهار سال به نخستین سودآوری سالانه خود دست خواهد یافت.

با رسیدن به سوددهی پایدار، شارپ آماده است تا با رفتار تهاجمی، سهم ازدست رفته خود در بازار الکترونیک را احیا کند. شارپ برای رسیدن به این مقصود، فروش تلویزیون های خود را در چین افزایش داده است و قصد دارد با عرضه یک برند پریمیوم، دوباره به بازار تلویزیون ایالات متحده بازگردد.

شارپ همچنین در برنامه دارد در سال مالی  ۲۰۱۸ که از آوریل شروع می شود، فروش سالانه تلویزیون خود را به ۱۰ میلیون دستگاه در سال برساند.  سود شارپ در سه ماهه منتهی به ژوئن ۲۰۱۷ به ۱۳۰میلیون دلار رسید که نسبت به ضرر ۲۶۰میلیون دلاری سال قبل، افزایش زیادی نشان می دهد. شارپ که یکی از تامین کنندگان قطعات آیفون اپل است، پیش بینی می کند سود کل سال ۲۰۱۷ به ۶۰۰ میلیون دلار برسد که نسبت به ضرر ۳۰۰ میلیون دلاری سال قبل، افزایش خوبی را نشان می دهد.

با این وجود تحلیلگران معتقدند هسته اصلی تجارت شارپ که شامل تولید پنل  نمایشگر می شود، ممکن است تحت تاثیر ناپایداری بازار و جنگ قیمت رقبای کره ای و چینی قرار گیرد. عامل دیگر که می تواند به شارپ صدمه بزند، تغییرات بازار نمایشگر به سمت نمایشگرهای اولد است. شارپ قصد دارد با سرمایه گذاری ۲ میلیارد دلاری، تولید انبوه اولد را در سال ۲۰۱۸ آغاز کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی