شنبه, 21 مرداد 1396 - 08:43

بودجه تیم تحقیق و توسعه اپل ۱۵درصد افزایش یافت

اپل بودجه تیم تحقیق و توسعه خود را ۱۵درصد افزایش داد. دلیل این موضوع، طراحی محصولات جدید در حوزه واقعیت افزوده و خودروهای خودران است.

اپل جزو شرکت هایی محسوب می شود که در مقایسه با رقبا، سرمایه گذاری کمی در بخش تحقیق و توسعه (R&D)  انجام می دهد، اما در سه ماهه مالی منتهی به ماه جولای امسال، رقم زیادی به بودجه این بخش اضافه شد. طبق گزارش وال استریت ژورنال، در این سه ماهه، بودجه بخش تحقیق و توسعه اپل، ۱۵درصد افزایش یافت. این یعنی در یک بازه ۱۲ماهه، مجموعا ۱۱.۲ میلیارد دلار در این بخش سرمایه گذاری شده است.

تحلیلگر وال استریت ژورنال می گوید: تقریبا ۵ درصد از کل درآمد اپل در این بازه، برای تیم تحقیق و توسعه بود. پس از طراحی نخستین آیفون، این دومین بار است که اپل چنین سرمایه گذاری زیادی در بخش تحقیق و توسعه انجام می دهد، بنابراین باید منتظر محصولات جذابی در آینده باشیم.

به علاوه این شرکت اخیرا کارکنان بیشتری برای بخش تحقیق و توسعه خود استخدام کرده است. این یعنی اپل در حال ساخت محصولاتی است که به اندازه آیفون مهم خواهند بود.

شواهد نشان می دهند این سرمایه گذاری به دلیل توجه زیاد اپل به دو بخش واقعیت افزوده (AR)  و خودروهای خودران است. به احتمال زیاد، در آینده نزدیک شاهد معرفی نخستین خودروی خودران این شرکت خواهیم بود. به علاوه، اپل توجه زیادی هم به صنعت پزشکی دارد. از سوی دیگر، اخبار مختلف نشان می دهند که اپل می خواهد یک عینک واقعیت افزوده مشابه گوگل گلس طراحی کند؛ البته این عینک احتمالا بدون آیفون کار نخواهد کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی