شنبه, 14 مرداد 1396 - 16:28

اوپل، رسما به گروه پژو- سیتروئن فروخته شد

برندهای خودروسازی اوپل و واکسهال به صورت رسمی به گروه PSA پیوستند. چند ماه پیش، مدیران PSA اعلام کردند که این دو برند از جنرال موتورز آمریکا به گروه خودروسازی پژو و سیتروئن ملحق شده اند.

به گزارش زومیت، از دیروز اوپل و واکسهال به طور رسمی بخشی از گروه خودروسازی پژو و سیتروئن  (Groupe PSA) هستند. PSA مالکیت این برندها را از جنرال موتورز در قراردادی به ارزش بیش از ۲.۲ میلیارد یورو  (۲.۶ میلیارد دلار آمریکا) به دست آورده است. این قرارداد در ماه مارس امسال بسته شد، اما اخیرا به اجرا رسید. دلیل جنرال موتورز برای فروش اوپل و واکسهال روشن است؛ چرا که این شرکت پول کافی برای اداره و گذراندن امور این دو برند آلمانی و انگلیسی نداشت.

گروه خودروسازی PSA تمایل دارد که ساختار این شرکت ها را تغییر دهد. پژو سیتروئن در نظر دارد بودجه عملیاتی این شرکت ها را تا سال ۲۰۲۰ به میزان ۲درصد و تا سال ۲۰۲۶ به میزان ۶درصد افزایش دهد. خرید اوپل به بخش اروپایی بازار گروه PSA تا ۱۷درصد شتاب می بخشد و آن را به دومین خودروساز بزرگ اروپایی پس از فولکس واگن تبدیل می کند. این قرارداد باعث بهبود ارزش اقتصادی PSA نیز خواهد شد که تقریبا به میزان ۱.۸ میلیارد یورو  (۲ میلیارد دلار) در زمینه تولید، تحقیق و توسعه است.

کارلوس تاوارس، رئیس هیأت مدیره PSA، می گوید: 

امروز شاهد تولد یک قهرمان واقعی در اروپا هستیم، ما برای بازگشت اوپل و واکسهال به سودآوری، کمک خواهیم کرد و هدف ما قرار دادن معیارهای صنعتی جدید با همدیگر است. اوپل آلمانی باقی می ماند، واکسهال هم انگلیسی باقی خواهد ماند.

روشن است که امضای این قرارداد تاثیر خوبی بر بازار آینده خودرو در اروپا و جهان خواهد گذاشت. به هر حال باید منتظر ماند و دید آیا گروه خودروسازی پژو سیتروئن می تواند برندهای زیان ده اوپل و واکسهال را که از جنرال موتورز خریداری شده اند، نجات دهد. دومین خودروساز بزرگ اروپایی حالا با بزرگ تر کردن گروه تولیدی خود، به رقابت با فولکس واگن و دستیابی به بازارهای فروش بزرگ تر فکر می کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی