پنج شنبه, 28 مرداد 1395 - 16:00

کسب و کار اینترنتی / 5 نکته برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی در دنیای امروز بسیار اهمیت پیدا کرده است. همه تاجران بزرگ و صاحبان کسب و کار معروف با انگیزه و اشتیاق کار خود را آغاز کردند. به خصوص کسانی که از صفر همه چیز را آغاز کردند، افرادی مانند بیل گیتس، اپرا وینفری و ریچارد برانسون از همین دسته بودند. آ نها پیش از اینکه این گونه به ثروت و معروفیت برسند، از نقطه صفر و با اشتیاق و اراده محکم شروع به کار کردند.

5 نکته برای راه اندازی کسب و کار آنلاین

در نظر داشته باشید که کار شما، باید بخش بزرگ و مهمی از زندگی شما باشد. تنها چیزی که به آن برای رسیدن به موفقیت نیاز دارید، این است که به کار خود علاقه مند باشید. اکنون اگر می دانید که به دنبال چه چیزی هستید و به خصوص قرار است کسب و کار اینترنتی خود را از صفر شروع کنید، این پنج نکته را در ذهن خود نگه دارید.

1- در بازار غرق شوید

در بازار کار خود کنکاش و جست وجو کنید. رقابت، در بازار کار مهم است. بنابراین مانند یک متخصص به قلب بازار کار بروید و بازار را بررسی کنید. کلمات کلیدی کسب و کار و خود را در گوگل سرچ کنید، آن وقت متوجه خواهید شد که بازار کار شما پول ساز است یا خیر. اگر کسب و کاری مشابه شما، برای دیگران موفقیت آمیز بوده، چرا برای شما این گونه نباشد؟

2- اهداف مالی داشته باشید

برای یک بازه زمانی مشخص، برای خود هدف مالی در نظر بگیرید و در جهت رسیدن به آن گام بردارید. برای مثال هر شش ماه یک هدف جدید مالی انتخاب کنید. این هدف گذاری به شما کمک می کند که به جلو قدم بردارید و نا امید و دلسرد نشوید.

3- آدرس های ایمیل را لیست کنید

تهیه یک لیست بلند بالا از آدرس های ایمیل، یکی از ابزار های ساختن پول در دنیای اینترنت است. اگر سایتی را راه اندازی می کنید و قرار است کسب و کاری آنلاین داشته باشید، باید با مشتریان خود تعامل نزدیک داشته باشید. آدرس ایمیل بازدیدکنندگان سایت خود را به طور منظم جمع آوری و برای آنها خبر نامه ارسال کنید. این کار، راهی بسیار کم هزینه برای ایجاد یک پل ارتباطی میان کسب وکار شما و مشتریان شماست.

4- واقع بین باشید

پس از اینکه بازار کار خود را بررسی کردید، انتخاب کنید که چه نوع محصولی را قرار است در سایت خود بفروشید یا چه خدمتی را ارائه بدهید. اگر شما برای خود یک هدف مالی در بازه زمانی مشخص تعیین کرده باشید، باید بتوانید محصول خود را بفروشید. پس محصول و خدمتی را انتخاب کنید که مطمئن هستید می توانید آن را بفروشید. مشتریان خود را بشناسید، اینکه چه قشری و از چه رده سنی به چه چیزی نیاز دارند، در انتخاب نوع محصول یا خدمت شما بسیار مهم است.

5- شروع کنید

وقت را هدر ندهید. هیچ چیز کامل نیست. بسیاری از مردم تصور می کنند که از همان ابتدا باید کسب و کاری کامل و بدون عیب و نقص داشته باشند. در واقع، این تصور فقط عاملی بازدارنده است. شروع کنید و طی زمان کسب و کار خود را بهبود ببخشید. مداوم و پیوسته کار کنید. همیشه امکان بهبود و ارتقا وجود دارد. کار خود را آغاز کنید و خلاقانه ایده های جدید را روز به روز به آن اضافه کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی