یکشنبه, 19 دی 1395 - 14:15

پشت پرده دنیای کودکان

بسیاری از افراد و به ویژه جوان تر ها به انواع نرم افزارهای مرتبط با ساخت انیمیشن و طراحی های سه بعدی علاقه مند هستند. برخی از آنها به شکل تفریحی و برخی دیگر با هدف درآمدزایی و یادگیری حرفه ای به سراغ این نوع نرم افزارها می روند. با این وجود از بین تمامی نرم افزارهای موجود در بازار می توان به تعدادی از آنها به عنوان نرم افزارهای برتر ساخت انیمیشن اشاره کرد.

Poser Pro 2014

یکی از نرم افزارهای ساخت و طراحی انیمیشن که از دید بسیاری از کاربران بسیار مفید استposer pro2104 است. این برنامه به شکلی طراحی شده که کار با آن برای افراد مبتدی و ناآشنا با اصول گرافیک نیز بسیار ساده است. این برنامه به ابزارهای متعددی مجهز است؛ ابزارهایی که در سطوح مختلف (از مبتدی تا پیشرفته) طبقه بندی شده اند.

فهرست های مختلف این نرم افزار زمینه را برای طراحی صحنه های حادثه ای مهیا می کند. ترکیب رنگ و نور فوق العاده و تنوع بالای ابزارها از دیگر مزایای این نرم افزار هستند. سطوح ابتدایی انیمیشن سازی در این نرم افزار به شکلی است که نیاز چندانی به سیستم های پیشرفته ندارد و در نتیجه طراحی های 3D  در این برنامه بسیار ساده است.

GoAnimate

نرم افزار GoAnimate ، در قالب یک وب سایت آنلاین به کاربران خدمات ارائه می دهد. این وب سایت با بیش از 5میلیون عضو فعال، یکی از پربازدید ترین سایت های خدمات انیمیشن آنلاین است.

شهرت این وب سایت آموزشی تا جایی است که بسیاری از ویدئوهای کاربرانی که از آن استفاده کرده اند، در شبکه های اجتماعی و وبگاه های مختلف و معتبر منتشر شده و پربازدید شده اند. عضویت در این وب سایت، فرصتی قابل توجه برای تمامی علاقه مندان و فعالان عرصه انیمیشن فراهم می کند تا در یک اجتماع مجازی معتبر در کنار یکدیگر باشند.

Mudbox

یکی از ابزارهای حرفه ای برای طراحی انیمیشن که طی 10سال گذشته طرفداران پرشماری پیدا کرده، Mudbox است. این نرم افزار برای کاربران مبتدی نیز بسیار کابردی است. جالب است بدانید که حتی از این ابزار برای ساخت صحنه های مختلف سری فیلم های ارباب حلقه ها استفاده شده است.

اگرچه دانلود این نرم افزار در آخرین نسخه آن به پرداخت مقداری وجه نقد نیاز دارد، اما می توان نسخه های قدیمی تر این نرم افزار را به شکل رایگان دانلود کرد. Mudbox ابزاری است که برای ساخت هر نوع انیمیشن بسیار مناسب و کاربردی است. یکی از نکات مثبت این نرم افزار، عدم محدودیت سنی و کارکردی است. درواقع تمامی کاربران می توانند به اندازه دلخواه خود از این برنامه استفاده کنند.

Blender 2. 68a

یکی از نرم افزارهای 3D ویژه ای که برای انیماتورهای مبتدی و حرفه ای به یک میزان جالب توجه است،  Blender 2. 68a است. استفاده از این نرم افزار به شکل رایگان نیز قابل انجام است و کاربران می توانند به راحتی از طریق وب سایت های معتبر این نرم افزار را دانلود کنند.

وب سایت رسمی این نرم افزار دارای بیش از صدها ویدئوی انیمیشن است که توسط کاربران ساخته شده است؛ ویدئوهایی که می توانند راهنمای مناسبی برای دیگر کاربران این نرم افزار باشند.

FlipBook 6. 86

اگر به دنبال نرم افزاری هستید که به طور همزمان به افزایش توانایی های هنری و دانش صنعتی کاربران بپردازد، نگاهی به نرم افزار FlipBook 6. 86 داشته باشید؛ نرم افزاری که نه تنها دانش فنی کاربران را ارتقا می دهد، بلکه برای رسیدن به مسیر انیمیشن سازی صنعتی نیز راهکارهایی دارد.

این نرم افزار قابلیت ارائه انیمیشن در فرمت های 2D و 3D را برای کاربران خود فراهم می کند. به عبارت دیگر تفاوتی ندارد که تجربه انیمیشن سازی در چه فرمتی را داشته باشید. در هر صورت شما تجاربی جدید و ارزشمند کسب خواهید کرد.

Easy Paint Tool SAI

یکی از ابتدایی ترین مراحل طراحی انیمیشن استفاده از ابزارهای نقاشی و طراحی است. نرم افزار Easy Paint یکی از مفیدترین برنامه هایی است که به کاربران کمک می کند تا از طریق 20 برنامه مکمل، طرح ها و تصاویر دلخواه خود را اجرایی کنند.

افزون بر این، دیجیتال بودن فرمت طراحی ها و اجرای تصاویر دیدی کامل و قابل قبول نسبت به تصاویر دلخواه کاربر در اختیار وی قرار می دهد و روند ساخت انیمیشن را تسهیل می کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی