یکشنبه, 30 آبان 1395 - 12:00

لوح زرین برای سامانه «بام» بانک ملی ایران

سامانه  «بام» بانک ملی ایران که در جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی، موفق به کسب لوح زرین نوآوری شد، آخرین محصول بانک ملی ایران است که در زمینه بانکداری الکترونیک معرفی شده و از ویژگی های منحصر بفردی در ارائه خدمات بانکی برخوردار است.

در حقیقت، بانک ملی ایران با هدف ارائه کامل ترین مجموعه خدمات بانکداری الکترونیک به مشتریان و استفاده از جدیدترین تکنولوژی های حوزه فناوری اطلاعات و یکپارچه نمودن خدمات قابل ارائه به آنها، اقدام به طراحی سامانه بانکداری اینترنتی جدید  «بام» نموده است.

این سامانه براساس  «ویژگی هر مشتری یک سامانه» به نحوی طراحی گردیده است که کاربر علاوه بر دریافت طراحی و پیام های ویژه خود می تواند براساس کاربردهای مورد نیازش چیدمان صفحه پیشخوان خود را با نظر خود انجام دهد.

حذف ابزارهای رمزساز جانبی  (token) و افزایش امنیت سامانه از روش هایی مستقل از سخت افزار جانبی از دیگر ویژگی های سامانه می باشد.

با توجه به جایگاه ویژه مشتریان در نزد بانک ملی ایران و با اذعان به این موضوع که بخشی از کارهای روزمره مشتریان اعم از کنترل بودجه  بندی های مختلف زندگی، به خاطرسپاری عنوان هزینه ها و درآمدهای انجام شده و اطلاعات بانکی و تماس افراد مختلف بی ارتباط به حساب بانکی او نمی باشد، در این سامانه تلاش گردیده با ایجاد برنامک هایی با عناوین بودجه ریزی، دفتر تلفن، یادداشت گذاری روی صورتحساب سامانه ای کامل شامل خدماتی فراتر از خدمات بانکداری را به مشتری ارئه گردد چرا که آسایش و آسودگی مشتریان شعار همیشگی ما می باشد. 

به دلیل تنوع ابزارهای الکترونیکی مورد استفاده در سطح جامعه از قبیل تلفن همراه، تبلت، لپ تاپ و رایانه های شخصی، صفحات این سامانه به صورت واکنش گرا طراحی گردیده و بدون نیاز به تنظیماتی از سوی کاربر با دستگاه مورد استفاده کاربر هماهنگ می گردد.

با توجه به تنوع بالای عناوین مختلف تراکنش های بانکی اعم از پایا، ساتنا و. .، بخش های انتقال وجه این سامانه نیز کاملاً به صورت هوشمند طراحی گردیده است تا بدون نیاز به تعیین نوع تراکنش از سوی مشتری با دریافت مبلغ و حساب مقصد نوع تراکنش تشخیص داده شده و پیام لازم به کاربر نمایش داده شود.

نحوه عضویت

به دلیل اینکه مراحل امنیتی و کنترل این سامانه از طریق ارسال پیامک به شماره تلفن همراه اعلام شده از سوی مشتری انجام می گیرد، لذا معرفی شماره همراه مربوطه به صورت کتبی به شعبه از الزامات ثبت نام مشتریان می باشد.

لذا مشتریانی که قبلاً عضو سامانه های پیامکی بانک بوده و این مرحله را طی نموده اند بدون نیاز به مراجعه به شعبه می توانند در لحظه عضویت خود را در سامانه ثبت و فعال نمایند.

سایر مشتریان در مرحله اول باید ضمن مراجعه به یکی از شعب بانک ملی ایران در سراسر کشور اقدام به تکمیل فرم مربوطه نموده و سپس مراحل ثبت نام اینترنتی را تکمیل نمایند.
امکانات سامانه

1- خلاصه حسابها

در این برنامک کاربر می تواند لیستی از حساب های متعلق به خود و اطلاعات مختصری از آنها را مشاهده نماید. این اطلاعات شامل مواردی همچون شماره حساب، مانده های حساب و نوع حساب می باشد.

2-صورتحساب

در این برنامک کاربر می تواند تاریخچه ای از لیست تراکنش ها و جزییات هریک از آنها تا روز قبل را مشاهده نماید. همچنین امکان مشاهده تراکنش ها با دسته بندی درآمد و مخارج در بازه های زمانی هفتگی، ماهانه و به صورت نموداری را دارد. ضمناً امکان مشاهده تراکنش های روز جاری به صورت آنلاین نیز در این بخش فراهم می باشد.

3-محاسبه اقساط تسهیلات

در این برنامک کاربر می تواند به محاسبه اقساط تسهیلات، براساس مقادیر دلخواه خود از قبیل نوع تسهیلات، مدت زمان تسهیلات با نرخ های دلخواه یا نرخ های موجود در بانک بپردازد. نسبت مبلغ اصل وام به مبلغ کل بازپرداخت را می توان به صورت گرافیکی در این برنامک مشاهده نمود.

4-محاسبه سود سپرده ها

در این برنامک کاربر می تواند به محاسبه سود سپرده ها، براساس مقادیر دلخواه خود از قبیل نوع سپرده، مدت سپرده گذاری و مبلغ سپرده، با نرخ های دلخواه یا نرخ های موجود در بانک بپردازد.

5- داشبورد

با استفاده از امکانات این بخش، کاربر می تواند برنامک های پراستفاده قابل نمایش روی صفحه اصلی پرتال بانک راانتخاب نماید.

6-مدیریت مالی شخصی

در این برنامک، امکان انجام عملیات مدیریت مالی برای مشتری فراهم شده است. تخصیص برچسب به تراکنش ها، نمایش پای چارت  (نمودار دایره ای) مخارج براساس گروه های هزینه ای و بودجه بندی از دیگر سرویس های این برنامک می باشد.

7- تاریخچه انتقال پول

در این برنامک کاربر می تواند تاریخچه ای از انتقال پول های قبلی خودرا مشتمل بر تارخ انتقال، مبلغ، وضعیت پرداخت و. . . را مشاهده نماید.

8-مشخصات کاربر

در این برنامک اطلاعات مشتری از قبیل اطلاعات شناسنامه ای، تماسی و تاریخ آخرین ورود نمایش داده می شود و در صورتی که نیاز به اصلاح اطلاعات موجود و تغییر رمز ورود باشد، کاربر می تواند از این برنامک استفاده نماید.

9-پرداخت قبض

در این برنامک کاربر می تواند قبوض را به صورت تکی با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت یا به صورت دسته ای از طریق آپلود فایل حاوی اطلاعات قبوض پرداخت نماید. علاوه بر آن کاربر می تواند قبض ها را در سیستم ثبت و در زمان مناسب تمامی یا تعدادی از آنها را توسط کارت های بانک ملی خود پرداخت نماید.

10- انتقال پول کارت به کارت

از طریق این برنامک امکان انتقال پول کارت به کارت درون بانکی و شتابی برای مشتریان بانک فراهم می باشد. در عین حال در این برنامک جهت سهولت کار امکان انتخاب مقصد تراکنش از دفترچه تماس کاربر نیز فراهم می باشد.

11-انتقال پول

در این برنامک کاربر می تواند انتقال پول بین حساب های ملی خود، حساب ملی سایرین، حساب به ملی کارت، پایا، ساتنا به صورت آنی یا با امکان زمانبندی پرداخت مستمر را انجام دهد.

12- در این برنامک پیش فرض هایی جهت انتقال وجه در نظر گرفته شده است که مشتری می تواند سقف ها انتقال وجه فعلی خود را کاهش یا افزایش دهد.

توجه: مراحل بعدی تغییر سقف انتقال نیازی به مراجعه به شعبه نخواهد داشت.

13- تعیین مبلغ و تاریخ چک

در این برنامک امکان تعیین مبلغ و تاریخ چک برای کاربر فراهم می باشد.

14- استعلام وضعیت چک

در این برنامک امکان استعلام وضعیت چک برای کاربر فراهم می باشد.

15- واحدهای بانک

در این برنامک امکاناتی همچون جست وجوی واحدهای بانکی به تفکیک شعب، خودپرداز یا هردو، نمایش موقعیت واحدهای بانک روی نقشه، نمایش لیست مشخصات واحدهای بانکی و ارائه ترکیبی از امکانات نمایش مشخصات و مسیریابی روی نقشه در اختیار کاربر قرار می گیرد.

16- دفترچه تلفن

در این برنامک کاربر امکانات مدیریت مخاطبان خود همچون ثبت و ویرایش مشخصات مخاطبان و انتقال پول به آنها را دارا می باشد.

17- بازخوردها

در راستای کمک به ارتقای سطح خدمات پرتال، در این برنامک کاربر امکان ثبت و ارسال نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در قالب بازخورد دارد.

 18- گزارش تسهیلات

در این برنامک کاربر امکان انتخاب هر یک از تسهیلات اعطا شده، مشاهده لیست اقساط پرداخت شده و مشاهده نمودار وضعیت باز پرداخت اقساط خود را دارد.

19- نرخ ارز

در این برنامک کاربر امکان جست وجو و مشاهده نرخ خریدوفروش ارز  (دلار آمریکا/ یورو/ درهم امارات) و مشاهده نمودار رشد یا نزول نرخ را در بازه ده روز دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی