سه شنبه, 14 دی 1395 - 10:10

وزیر ارتباطات خبر داد / عزم دولت برای نوسازی بانکداری الکترونیک

دولت در تلاش است زیرساخت ها را برای بانکداری الکترونیک نوسازی کند.

به گزارش  «فرصت امروز»، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان در ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک گفت: زیرساخت های بانکداری الکترونیک در کشور فرسوده است و بانک ها باید فکری به حال این وضعیت کنند و سرعت توسعه در این بخش را سرعت ببخشند.

وی افزود: باید برای توسعه این بخش از پتانسیل های جدید استفاده کنیم و در این راستا باید هماهنگی بین بخش های مختلف مثل رگولاتوری بانکی و رگولاتوری فناوری اطلاعات ایجاد شود.

واعظی با بیان اینکه در دولت یازدهم تحولات زیادی در عرصه فناوری اتفاق افتاده است، گفت: در این مدت نسل سوم و چهارم تلفن همراه در کشور فراگیر شد که می توان از این فناوری ها برای توسعه بخش بانکداری و روش های پرداخت استفاده کرد.

وزیر ارتباطات اظهار کرد: در حال حاضر 40 میلیون تلفن همراه در اختیار مردم قرار دارد و ما معتقدیم که هر تلفن می تواند نقش یک دستگاه POS را ایفا کند.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اهمیت توسعه بانکداری الکترونیک گفت: درآمد پرداخت ها از طریق تلفن همراه در جهان 450 میلیارد دلار برآورد شده که پیش بینی می شود این رقم در سال 2019 از 1000 میلیارد دلار فراتر رود و میزان درآمد در حوزه ICT، به 440 میلیارد یورو برسد.

واعظی افزود: سال گذشته میلادی تعداد کاربران اینترنت از 305 میلیارد نفر در جهان گذشت و تعداد مشترکان تلفن همراه به 7 میلیارد نفر رسیده است که این آمار ها نشان دهنده اهمیت توسعه ICT است.

وزیر ارتباطات ادامه داد: در سال های آتی شاهد این خواهیم بود که نسل سوم و چهارم تلفن همراه کنار رفته و نسل پنجم جای آن را خواهد گرفت.

وزیر ارتباطات به اهمیت سرمایه گذاری در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره داشت و گفت که در برنامه ششم حدود یک هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در این بخش در نظر گرفته شده که البته سه برابر آن باید از سوی بخش خصوصی سرمایه گذاری شود و 50 هزار میلیارد تومان نیز در حوزه مرتبط با فناوری اطلاعات سرمایه گذاری خواهد شد.

وی با بیان اینکه شبکه پهن باند کشور در قالب شبکه ملی اطلاعات ارائه شده و بسیاری از دستگاه ها از آن استفاده می کنند،  گفت: سال گذشته و امسال بیش از100 هزار شغل در حوزه ICT ایجاد شده، 100هزار برنامه کاربردی نوشته شده و اگر می خواهیم دولت الکترونیک را در دهه فجر افتتاح کنیم بانک ها باید سرعت عمل بیشتری نشان دهند.

واعظی با اشاره به افزایش سرمایه گذاری های صورت گرفته در حوزه ICT گفت: از سال 92 تا به حال حدود 12 هزار میلیارد تومان صرف زیر ساخت های این بخش شده است و در برنامه ششم توسعه نیز 60هزارمیلیارد تومان هزینه توسعه این بخش خواهد شد.

وی افزود: در برنامه ششم 50 هزار میلیارد تومان نیز برای توسعه بخش های مختلف ICT سرمایه گذاری خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی