یکشنبه, 30 آبان 1395 - 11:30

ضرورت تکمیل زنجیره نوآوری در صنعت

دکتر داریوش مهاجر، رئیس کنفدراسیون صنعت ایران و عضو شورای سیاست گذاری جشنواره درباره ضرورت تکمیل زنجیره نوآوری سخنرانی خود را ارائه دادند.

ایشان نوآوری در صنعت را نه تنها یک ضرورت بلکه از مهم ترین عوامل رشد اقتصادی معرفی کرده و افزود: در دنیای رقابتی امروز، آنچه توانایی جوامع و بخشهای اقتصادی را در صحنه رقابتی بازار ارتقاء می دهد در مرحله نخست شکل دهی به نوآوری و سپس توجه به عوامل دیگر می باشد.

دبیر کل کنفدراسیون صنعت همزمان بر موانع موجود در برابر نوآوری در سازمانها از جمله وجود مقاومت ساخت های قدیمی در برابر ساخت های جدید و لزوم مقابله با آن تأکید کردند.

وی در پایان مخالفت خود را با ورود کالاها و خدمات خارجی دارای مشابه به بازار داخلی اعلام کرده و گفت: صنعت داخلی مدتها با مشکلات بسیار از جمله تأمین مالی نامناسب و موانع بسیار جهت دستیابی به تکنولوژی های روز دست به گریبان بوده است درحالی که صنعتگر خارجی این مشکلات را نداشته است.از این رو با ورود این محصولات خارجی دارای تولید مشابه داخلی، با مشکلات بزرگی مواجه خواهیم شد. از این رو، ورود محصولات خارجی فعلاً باید در حوزه هایی مجاز شود که تولید مشابه داخلی وجود ندارد و ملاحظات اساسی در این زمینه در نظر گرفته شود.

عضو شورای سیاست‌ گذاری

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی